Reklam
  • Reklam
Rus vatandaşlarına pasaportsuz Türkiye!

Rus vatandaşlarına pasaportsuz Türkiye!

T.C Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rus vatandaşlarının Türkiye'ye pasaportsuz girebilmesi için çalışmalar yaptıklarını açıkladı. İşte ayrıntılar...

Reklam
27 Mart 2017 - 09:11
Reklam

Referandum çalışmalarını Antalya'da sürdüren T.C Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Konyaaltı'ndaki Uğur Koleji'nde Antalya'da yaşayan Rus vatandaşlarla bir araya geldi.

Ziyarette Antalya Rus Sanat ve Kültür Derneği Başkanı İrina Balcı ile sohbet eden T.C BakanI Çavuşoğlu, Rus vatandaşlarının Türkiye'ye pasaportsuz girebilmesi için çalışmalar yaptıklarını açıkladı.

Rusya ile yaşanan uçak krizine gönderme yapan Çavuşoğlu, "Bu üzücü hadise olmadan önce pasaportsuz, kimlikle geliş-gidişleri sağlamak için epeyce görüşmelerimiz olmuştu. Şimdi ilişkilerimiz normalleştiğine göre, bu konuda da müzakerelere devam edebiliriz. Biz en azından Rusya vatandaşlarının pasaportu bile olmadan kimlikle gelebilmesi için görüşmelere başlayacağız. Bunun için havalimanında kimliklerinin okunabileceği cihazlar da kuruyoruz" dedi. 

Referandum konusuna da değinen T.C Bakanı Çavuşoğlu, "Türkiye'de referandum üzerine kafa karıştırıcı propaganda yapanları da görüyoruz. Burada yaşayan Rus toplumuna da ‘16 Nisan'dan sonra bu iktidar zorla sizin dininizi değiştirecek, baskı yapacak ve zorla başınızı kapatacak’ demişler. Bazı Rus kökenli vatandaşlarımız da bunu ciddiye alıp, partimize gelip ‘Gerçekten böyle bir şey olacak mı’ diye sormuşlar. Maalesef seçim kampanyalarında 2 tane oy alabilmek için gerçeğin dışına çıkanları, yalan söyleyenleri da görüyoruz" dedi.

Konuşmasında yer yer Rusça kelimelere yer veren Çavuşoğlu, İrina Balcı ile de Rusça sohbet etti.

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Askeri kantinlere de zam!..
Askeri kantinlere de zam!..
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 20 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 20 Eylül 2018