Reklam
  • Reklam
Rum kesimi ve Yunanistan uzaya uydu fırlattı..

Rum kesimi ve Yunanistan uzaya uydu fırlattı..

Güney Kıbrıs ile Yunanistan’ın “Hellas Sat 3” isimli ortak uydusunun, Fransa Guanası’ndaki Kourou Avrupa uzay istasyonundan, başarıyla fırlatıldığı haber verildi.

Reklam
01 Temmuz 2017 - 07:00
Reklam

Hellas Sat’tan yapılan açıklamaya dayanarak, uydunun fırlatılmasını izlemeye, Rum Ulaştırma, İletişim ve Bayındırlık Bakanı Marios Dimitriadis’in katıldığını da yazan rum basını, uydunun bir Fransız şirketi tarafından inşa edildiğini ve ana misyonunun, şirketin Avrupa, Orta Doğu ve Sahraaltı Afrika’sındaki ticari faaliyetlerinin yaygın hale getirilmesi olduğunu belirtti.

Bunun milyonlarca Euro’luk özel bir yatırımdan ibaret olduğunu da yazan gazete, uydunun 47 Transponder’e sahip olacağını ve Avrupa’nın en büyük telekomünikasyon uydusu olduğunu ifade etti.

Gazete, uydunun 47 transponder aracılığıyla, telekomünikasyon ve televizyon yayıncılığı alanında yenilikçi ve güvenilir uydu hizmetleri sağlayacağını da belirtti.

Yeni uydudaki hizmetlerin, önümüzdeki Ağustos ayının ilk iki haftasında başlamasının beklendiğini kaydeden basın, devamla, Rum Ulaştırma Bakanı Dimitriadis’in, uydunun fırlatılmasının Güney Kıbrıs’ı uzay teknolojisi alanında ileriye götürdüğünü ve Güney Kıbrıs için ciddi kazançlar ortaya çıkacağını söylediğini de aktardı.

Dimitriadis, Güney Kıbrıs’ın uydunun çalışmasından ortaya çıkacak gelirlerden pay alacağını da sözlerine ekledi.

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürlüğünden yeni karar!..
Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürlüğünden yeni karar!..
Özmerhan Group, münhal açtı!..
Özmerhan Group, münhal açtı!..