Reklam
  • Reklam
Ripple hızlı ve ucuz!
Reklam

Ripple hızlı ve ucuz!

TechCrunch’ın kurucusu Michael Arrington, Ripple (XRP) tokeninin parayı dünyanın bir ucundan diğerine taşımanın en iyi yolu olduğunu söylüyor.

Reklam
07 Ağustos 2018 - 12:17
Reklam

Ripple hızlı ve ucuz!

"Ripple (XRP) parayı çok ucuza ve hızlı bir şekilde taşımanın en iyi yolu"

Blockinpress ile yaptığı röportajda Arrington, kripto hedge fonu XRP Capital’in neden kendini XRP olarak isimlendirmeyi tercih ettiğini açıkladı:

"Yani aslında kendimizi dolar veya başka bir fiat para birimi cinsinden değil, gerçek bir kripto para biriminde isimlendiren ilk hedge fonu olmak istedik. XRP’nin bunun için en iyisi olduğunu biliyoruz. Çünkü Bitcoin’den biraz daha merkezi. Onun aleyhinde konuşanlar var. ABD’de birçok insan ondan hoşlanmıyor. Ancak, parayı çok ucuza ve çok hızlı bir şekilde taşımanız gerekirse, XRP’den daha iyi bir şey yok."

Arrington, başka bir para biriminden daha fazla Bitcoin tutuyor

Arrington, şirketinin ilk anlaşmasının 50 milyon dolarlık bir transfer içerdiğini, bu miktarın yalnızca 3 saniyede gönderildiğini ve 30 cente mal olduğunu söyledi. Arrington bu örnekle XRP’nin geleneksel yollara göre büyük maliyet ve zaman tasarrufu sağladığını belirtiyor. Ayrıca bunun Bitcoin ve Ethereum ile kıyaslanamayacağını da ekliyor.

Hedge fonunun XRP’yi kullanma eğilimine rağmen, şirketin halihazırda tuttuğu birçok farklı kripto para var. Arrington, şirketin şu anda başka bir para biriminden daha fazla Bitcoin tuttuğunu söyledi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x