Reklam
  • Reklam
Ripple’dan 2018 yılında büyük performans!..
Reklam

Ripple'dan 2018 yılında büyük performans!..

Kripto paralarda son durum...

Reklam
17 Aralık 2018 - 14:20
Reklam

Ripple'dan 2018 yılında büyük performans!

Ripple (XRP), vahşi piyasada benimsenme ve gelişmelere gelince çok heyecan verici bir yıl geçirdi ve performans rekoru kırdı. Fiyatlar, doğal olarak ayı piyasasının sonuçlarını yaşadı.

XRP, 2018’in başında tüm diğer kripto paralar gibi, bugüne kadar yapılan boğa tahminlerini yeniden canlandırıyordu. XRP, 2018’in ilk haftasında, dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olmak için Ethereum’un (ETH) yerini aldı. Kripto para, bu yılın başlarında 123 milyar dolarlık devasa bir pazara sahip olan 3.19 dolarlık bir fiyatla işlem görüyordu.

Fiyatlar önümüzdeki üç gün içinde büyük bir düşüş yaşadı ve bu da fiyatların yarıya inmesine neden oldu. 11 Ocak 2018 tarihinde XRP, amortismana tabi tutuldu ve 1.75 dolarlık bir fiyattan işlem görüyordu. Ayrıca kripto paranın piyasa değeri de aynı eğilimi izledi ve 66 milyar dolara düştü. Sonuç olarak, XRP fiyatı geri dönmeyi denedi. Bunun sonucunda fiyatlar 2.10 dolara ve piyasa değeri 81 milyar dolara ulaştı, fakat bu geçici oldu.

Fiyatlar, şubat ayının ilk haftasının sonunda serbest düşüşe girdi.

Ayrıca fiyatlar, şubat ayının ilk haftasının sonunda fiyatların serbest düşüşe girmesi ve 0.58 dolar seviyesine ulaşması nedeniyle kritik bir darbe aldı. XRP’nin bu noktadan sonra gördüğü tek önemli ralli, 10 Şubat’ta fiyatların 1.25 dolara ulaşmasıyla oldu. Bu noktada XRP fiyatı, mart ayının ortasından günümüze kadar süren sıkıcı bir trende girdi.

Fiyatlar, kripto para birimleri için tüm pazarların konsolide edilmesine neden olan 0.40 dolar ile 0.50 dolar aralığını çok yakın bir şekilde sardı. Bu yan trendde görülen tek büyük hareket, 30 Eylül 2018’de fiyatların 0.60 dolara ulaşması ve piyasa değerinin 24 milyar dolar seviyesine ulaşmasıydı.

Ripple (XRP) ticaretinin çoğunluğu, ZB.COM borsasından geliyor.

XRP, 2018’in ortalarına kadar üçüncü en büyük kripto para birimi olarak sabırla yerini korudu. Bununla, XRP’nin Ethereum’u geçtiği, ancak kısa ömürlü olduğu bir kaç zaman vardı. Ancak XRP, eylül ayı ortalarında ETH’yi geride bıraktığında, bu XRP’nin geriye düşmeye karar verdiği son zamandı. XRP fiyatları 16 Aralık 2018 itibarıyla, 11.19 milyar dolarlık bir piyasa değeriyle 0.29 dolar seviyesinden işlem görüyordu.

XRP için ticaret hacminin çoğunluğu, XRP/BTC ticaret çifti aracılığıyla ZB.COM denilen bir borsadan geliyor. Bu borsa, genel ticaret hacmine yaklaşık 40 milyon dolar katıyor. Bu borsayı XRP/JPY ticaret çifti yoluyla 38 milyon dolar katkıda bulunan Bitbank takip ediyor.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
16 Kasım Cumartesi Dolar/TL son durum.İşte detaylar...
16 Kasım Cumartesi Dolar/TL son durum.İşte detaylar...
Ekonomi ve siyaset gündemi-16 Kasım 2019
Ekonomi ve siyaset gündemi-16 Kasım 2019