Reklam
  • Reklam
Prof. Dr. Osam: DAÜ, KKTC’nin kuruluşundan daha eski…

Prof. Dr. Osam: DAÜ, KKTC’nin kuruluşundan daha eski…

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) 15 Kasım etkinlikleri kapsamında KKTC’ye gelen uluslararası gazeteci grubu 16 Kasım 2016 Çarşamba günü, Doğu Akdeniz Üniversitesi’ni (DAÜ) ziyaret etti.

Reklam
16 Kasım 2016 - 15:33 - Güncelleme: 16 Kasım 2016 - 16:02
Reklam

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) 15 Kasım etkinlikleri kapsamında KKTC’ye gelen uluslararası gazeteci grubu 16 Kasım 2016 Çarşamba günü, Doğu Akdeniz Üniversitesi’ni (DAÜ) ziyaret etti.  Gerçekleştirilen ziyaret sırasında DAÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam, Uluslararası İşler ve Tanıtımdan Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Tanova ve Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Doç. Dr. Erol Kaymak ile DAÜ Senato Odası’nda bir araya gelen konuklar hem DAÜ hem de Kıbrıs konusu hakkında bilgiler aldılar.

Söz konusu ziyaret sırasında tüm konuklara hoşgeldiniz diye seslenen Prof. Dr. Osam, DAÜ’nün KKTC’nin en köklü devlet üniversitesi olduğunu dile getirerek kuruluşunun KKTC’nin kuruluşundan daha eski olduğunu vurguladı. Her yıl yabancı gazetecileri ağırlamaktan duyduğu menuniyeti dile getiren Prof. Dr. Osam, konuklara keyifli bir zaman geçirmeleri temennisinde bulundu.

Prof. Dr. Tanova ise gerçekleştirdiği sunumunda DAÜ hakkında geniş bilgiler vererek DAÜ’nün öğrenci ve öğretim üyesi profili, kampüs olanakları ve akreditasyon çalışmaları hakkında konukları bilgilendirdi. Prof. Dr. Tanova, sunumunun ardından konuklardan gelen soruları cevaplandırdı. Prof. Dr. Tanova’nın ardından Kıbrıs konusu hakkında sunum gerçekleştiren Doç. Dr. Kaymak, Kıbrıs sorunu ve yaşanan gelişmeler hakkında konuklara bilgiler vererek gelen soruları yanıtladı.

Yirmiyi aşkın (İtalya, Ürdün, Nijerya, Gambiya, Litvanya, Azerbaycan, Finlandiya, Arnavutluk, Etiyopya, Sırbistan, Almanya, Malezya, Estonya, Bosna Hersek, Mısır, Katar, Tunus, Macaristan, Pakistan, Türkiye) farklı ülkeden gazetecinin katılımı ile gerçekleştirilen söz konusu ziyaret sırasında DAÜ kampüsünü gezen konuklar DAÜ’ye hayran kaldıklarını dile getirdiler. Söz konusu ziyaret DAÜ Tower Restoran’da verilen öğle yemeğinin ardından sona erdi.

 

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Askeri kantinlere de zam!..
Askeri kantinlere de zam!..
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 20 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 20 Eylül 2018