Reklam
  • Reklam
Piyasalarda son durum dolar yükselir mi?

Piyasalarda son durum dolar yükselir mi?

Dolar/TL 3.90 sınırında, Euro rekora yakın...

Reklam
15 Kasım 2017 - 10:25
Reklam

Dün güne 3.87'de başlayan, akşam saatlerinde artışını hızlandırarak 3.91 seviyesini test eden Dolar/ TL yeni güne de 3.89 seviyelerinde başladı. 

Kurun yükselişinde ABD ÜFE verisinin tahminlerden güçlü gelmesi de etkili oldu. Bu sabah 4.6019 ile rekor tazeleyen euro ise 4.59 seviyelerinden işlem görüyor.

YENİ HEDEF NERESİ? 

Kapital FX'ten Enver Erkan kurun 3.89'un üzerinde kalıcı olursa 3.95'in görülebileceğini kaydetti. 

Erkan "tahvil ihaleleri sonrasında gün içinde dolara karşı stabil görüntü çizen TL’de yine de tahvil faizleri ve fonlama faizi arasındaki uyumsuzluk kırılganlık unsuru olarak kurdaki hareketlerde ana etken oluyor. 3.89 üzeri kalıcı hareketlerin adresinin 3.95 olması teknik olarak mümkün görünüyor. 3,89 geçilemezse hareketlerin ana bandının yine destek 3.83 olacak şekilde gerçekleşeceğini düşünebiliriz." değerlendirmesini yaptı. 

ABD'de bugün tüketici fiyatları ve perakende satış verileri takip edilecek. Haftanın devamında Fed yetkililerinin konuşmaları da piyasalarca izlenecek. Son olarak Atlanta Fed Başkanı Bostic birkaç yıl faiz artışlarına kademeli şekilde devam edilmesinin uygun olduğunu belirtmiş, St. Louis Fed Başkanı Bullard enflasyon düşük seyrederken faiz artırımına gerek olmadığını dile getirmişti. 

Fed üyelerinin açıklamaları Aralık'ta faiz artışı beklentilerini anlamak açısından önem teşkil ediyor.
 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kredo Muhasebe ve Danışmalık Şirketi, münhal açtı!..
Kredo Muhasebe ve Danışmalık Şirketi, münhal açtı!..
Kaner Şirketler Grubu, münhal açtı!..
Kaner Şirketler Grubu, münhal açtı!..