Reklam
  • Reklam
Petrol fiyatlarında düşüş!..
Reklam

Petrol fiyatlarında düşüş!..

Petrol fiyatlarında son durum...

Reklam
13 Kasım 2018 - 10:19
Reklam

Petrol fiyatlarında düşüş!

Petrol fiyatları, ABD Başkanı Donald Trump'ın OPEC'in en büyük üreticisi Suudi Arabistan'ın üretimi kısma planını eleştirmesinin ardından düşüşünü 12'nci güne taşıdı ve tarihinin en uzun düşüş serisini daha da genişletti.

Vadeli petrol kontratları New York'ta %1.8 kadar düştü ve 26 Ekim'den bu yana devam eden düşüşünü %11'in üzerine çıkardı. Trump, Suudi Enerji Bakanı Khalid Al-Falih'in üreticilerin ekim ayındaki üretim seviyelerinden 1 milyon varil daha az petrol üretmeleri gerektiğini söylemesinin ardından Twitter yoluyla yaptığı açıklamada: "Fiyatlar arza dayanarak çok daha aşağıda olmalı." dedi. ABD hisse senedi piyasalarındaki güçlü düşüş ve doların 18 ayın ayın zirvesine çıkması da, geçen hafta ayı piyasasına giren petrol üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturdu.

Aralık vadeli Batı Teksas petrolü (WTI), Nymex piyasasında, 1.08 dolar düşerek varil başına 58.85 dolara kadar indikten sonra Tokyo saati ile 12.46'da 59.23 dolara geldi. Kontrat pazartesi günü 26 sent düşüşle 59.93 dolara inerek 13 Şubat'tan bu yana en düşük kapanışını gerçekleştirdi.

Ocak vadeli Brent petrolü, Londra merkezli ICE Futures Europe piyasasında, 59 sent düşerek varil başına 69.53 dolara geriledi. Kontrat pazartesi günü 6 sent düşerek 70.12 dolar ile 9 Nisan'dan bu ana en düşük kapanışını gerçekleştirdi. Küresel gösterge Brent petrolü, Ocak vadeli WTI'a kıyasla 10.17 dolar primli işlem gördü.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Domuz gribi tedavisinde ilk 48 saat önemli!
Domuz gribi tedavisinde ilk 48 saat önemli!
AkfinansBank Ltd. münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
AkfinansBank Ltd. münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları