Reklam
  • Reklam
Petrol düşüşte...
Reklam

Petrol düşüşte...

Petrolde son durum...

Reklam
24 Temmuz 2018 - 08:47
Reklam

 

Petrol Düşüşte

 

     Petrol fiyatları, ekonomik kargaşanın küresel talebi yavaşlatacağı endişelerinin ABD'de ham petrol stoklarının mevsimsel olarak düşeceği beklentilerine ağır basmasının ardından son bir ayın en düşük seviyesi yakınında seyretti.

     Fiyatlar New York'ta, en yakın vadeli kontratın Pazartesi günü 21 Haziran'dan bu yana en düşük seviyesinden kapanmasının ardından fazla değişmedi. Dünyanın en büyük iki ekonomisi ABD ile Çin arasında artan ticaret anlaşmazlığı küresel büyümeyi olumsuz etkileme tehdidini getiriyor ve ham petrol talebinin azalacağı endişelerini artırıyor. Öte yandan, ABD'nin ham petrol stoklarının, Bloomberg'in anketine göre, son üç haftada ikinci kez düşmesi bekleniyor.

    Eylül vadeli Batı Teksas petrolü (WTI), Nymex piyasasında 20 sent düşerek Singapur saati ile 11.47'de varil başına 67.69 dolara indi. Kontrat Pazartesi günü 37 sent düşerek 67.89 dolardan kapandı. Toplam işlem hacmi 100 günlük ortalamanın %53 altındaydı.

    Eylül vadeli Brent petrolü, Londra merkezli ICE Futures Europe piyasasında, 19 sent düşerek varil başına 72.87 dolara indi. Fiyatlar Pazartesi günü 1 sent düşerek 73.06 dolardan kapandı. Küresel gösterge Brent petrolü, ABD göstergesi WTI'a l-kıyasla 5.18 dolar primli işlem gördü.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Levent Şirketler Grubu münhal duyurusu - Kıbrıs İş İlanları
Levent Şirketler Grubu münhal duyurusu - Kıbrıs İş İlanları
Bolçi münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Bolçi münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları