Reklam
  • Reklam
Perakendeciler e-ticaret’te kendi OHAL’ini uygulamaya koydu!...
Reklam

Perakendeciler e-ticaret'te kendi OHAL'ini uygulamaya koydu! İşte detaylar...

AVM ve caddelerdeki binlerce mağazasını kapatan perakendeciler, şimdi de e-ticaret satışlarını durduruyor.

Reklam
31 Mart 2020 - 13:35
Reklam

Covid-19 salgını nedeni ile binlerce mağazasını kapatan hazır giyim markaları şimdi de online satış kanallarında satışı durduruyor. İlk olarak LC Waikiki ve Mavi Jeans e-ticaret sitelerinde satışları keserken onları Twigy izledi. Birçok önemli markanın da aynı yolu izlemesi bekleniyor.

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, geçtiğimiz günlerde BMD üyesi 350’ye yakın markanın 70 bin mağazasını halk sağlığını korumak için kapatma kararı aldıklarını hatırlatarak şunları söyledi:

“E-ticaret kanalındaki çalışanlarımız da bizim için önemli. Bu kapsamda buradaki satışları bir süre durdurma kararı aldık. Biz de kendi e-ticaret satışlarımızı bir süre için durduracağız. Perakende sektörü olarak devletin çağrısına uyarak kendi Olağanüstü Halimizi (OHAL) ilan ettik. Yavaş yavaş diğer markaların da bu adımı takip edeceğini düşünüyorum” dedi.

3 marka öncü oldu

● 19 Mart’ta Türkiye çağında mağazalarını kapatan LC Waikiki, internet sitesinden yaptığı açıklamada: 30 Mart’tan itibaren online mağazasını da kapatma kararı aldığını belirterek, bir sonraki duyuruya kadar depo ve dağıtım operasyonlarını da durdurduğunu açıkladı.

● 29 Mart itibari ile online satışını durduran Mavi, internet sitesinden yaptığı açıklamada mevcut siparişleri en kısa sürede ileteceğini, iade ve değişim süresinin ise mağazaların açılmasından itibaren 90 güne çıkardığını duyurdu.

● Aynı zamanda BMD’nin de başkanı olan Twigy Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Öncel, 30 Mart itibari ile onlineda da satışı bir süre durduracaklarını dile getirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Blackspade Cyprus münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Blackspade Cyprus münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Bakanlar kurulu kararları! İşte detaylar...
Bakanlar kurulu kararları! İşte detaylar...