Reklam
  • Reklam
Pegasus’un uçuşları sekteye uğrayabilir!

Pegasus'un uçuşları sekteye uğrayabilir!

KKTC Sivil Havacılık Dairesi Müdürü Mustafa Sofi, İngiltere Sivil Havacılık Otoritesi tarafından alınan kararın Pegasus'un Ercan-İngiltere uçuşlarını sekteye uğratabileceğini söyledi.

Reklam
24 Mayıs 2017 - 09:57 - Güncelleme: 24 Mayıs 2017 - 12:32
Reklam

Pegasus Havayolları'nın Ercan-İngiltere arasındaki uçuşları Türkiye üzerinden transit olarak gerçekleştirdiğini belirten Sofi, İngiltere Sivil Havacılık Otoritesi'nin uçak değişimi ve güvenlik kontrolünü zorunlu kıldığını ifade etti.

Türk Hava Yolları'nın uzun yılardır bu rotadaki uçuşlarında Türkiye'ye iniş yapıpı uçak değiştirdiğini dolayısıyla İngiltere tarafından alınan bu kararın doğrudan Pegasus'u etkileyeceğini söyleyen Mustafa Sofi, "İngiliz Sivil Havacılığı böyle bir karar aldı. Kararla ilgili henüz yazılı bir metin elimize ulaşmadı. Ancak alınan bu kararın Pegasus'un uçuşlarını sekteye uğratacağını düşünüyoruz. Çünkü Türk Hava Yolları, İstanbul'a iniş yaptığı zaman uçak değiştiriyor. Pegasus ise İstanbul'a iniş yapıyor, İstanbul yolcuları uçaktan iniyor, İngiltere yolcuları ise uçakta kalıp uçuşa devam ediyordu. Yeni uygulamada İngilizler buna müsade etmiyor" dedi.

KKTC Sivil Havacılık Dairesi Müdürü Mustafa Sofi, yolcuların zorluk yaşamamak adına Ercan yerine Larnaka Havalimanı'nı tercih ettiğini ve alınan karar sonrası bu tercihlerin artacağından endişe duyduklarını söyledi.

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürlüğünden yeni karar!..
Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürlüğünden yeni karar!..
Özmerhan Group, münhal açtı!..
Özmerhan Group, münhal açtı!..