Reklam
  • Reklam
Parmak iziyle Blockchain tabanlı ödeme yöntemi geliyor!..
Reklam

Parmak iziyle Blockchain tabanlı ödeme yöntemi geliyor!..

Teknoloji devi Hitachi, parmak iziyle Blockchain tabanlı ödeme yöntemini yakın zamanda piyasaya sürecek!.. İşte detaylar...

Reklam
27 Temmuz 2018 - 11:21
Reklam

 

Parmak İziyle Blockchain Tabanlı Ödeme Yöntemi Geliyor!

 

     Teknoloji devi Hitachi, perakende endüstrisi için alışveriş yapmayı biraz daha kolaylaştıracak blockchain tabanlı ödeme sistemi geliştirdiğini açıkladı. Japon telekomünikasyon şirketi KDDI ile ortaklaşan Hitachi, yeni perakende ödeme yöntemini test ediyor.

Parmak izi ile ilk Blockchain tabanlı ödeme gerçekleştirildi

    Basın açıklaması düzenleyen Hitachi: “KDDI ve Hitachi’den bir grup şahsın” KDDI perakende mağazalarından birinde bir kupon ödeme sistemi kullanarak platformun pilot testlerini gerçekleştirdiğini bildirdi. Testler KDDI’a bağlı yerel bir donut dükkanında yürütülüyor.

    Hitachi, platformun Hyperledger Fabric teknolojisini kullanarak tasarladığını bildirdi. Şirketin biyometrik doğrulama sistemini ve KDDI’nın kupon sistemini bir araya getiren blockchain tabanlı ödeme sistemi, tüketicilerin yalnızca parmak izleri ile blockchain üzerinden işlem yapabilmelerini sağlıyor.

Biyometrik bilgiler sayesinde blockchain tabanlı ödeme kullanılabiliyor

    Sistemi kullanmak için tüketiciler, biyometrik bilgilerini, şifrelerini ve blockchain hesaplarını içeren cüzdanlarını sisteme girmek zorundalar. Tüketici, katılımcı bir mağazada kupon kullanmak istediğinde, müşteri kimliğini parmak izi tarayıcısıyla doğruluyor, tarayıcı daha sonra doğrulama için verileri ağa gönderiyor ve işlem gerçekleşiyor.

Hitachi: “Akıllı telefona bile gerek kalmayacak.”

   Hitachi sistemi, kullanıcı kimliğini doğrulayabilmenin ve mağazalarda kupon kullanımının doğru kayıtlarını tutmanın bir yolu olarak yarattı. Hitachi yaptığı açıklamada sistemin geleceğine işaret etti: "Sonuç olarak, kullanıcılar kimlik doğrulama altyapısı üzerinde parmaklarını okutarak blockchain tabanlı ödeme için yetki verebilir. Bu sayede mağazada kupon gösterme zorunluluğu ortadan kalkar ve akıllı telefon yanında olmadan bile ödemelerini gerçekleştirebilir."

Parmak izi teknolojisi ile Blockchain tabanlı ödemenin perakende satışın tüm alanlarına girmesi mümkün

   Program şu anda kuponlar için başlatılırken, aynı sistemin perakende alanının diğer alanlarına girmesini görmek mümkün. Belki de, sonunda, perakende satış deneyiminin neredeyse tüm yönleri için sistemin uyarlanmasını göreceğiz. Blockchain tabanlı ödeme, ana ödeme şekli haline gelirse “cüzdanımı evde bıraktım” bahaneleri tarihe karışabilir.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Levent Şirketler Grubu münhal duyurusu - Kıbrıs İş İlanları
Levent Şirketler Grubu münhal duyurusu - Kıbrıs İş İlanları
Bolçi münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları
Bolçi münhal duyurusu - Kıbrıs iş ilanları