Reklam
  • Reklam
Önce Erdinç Kuyumculuk soyuldu, şimdi de Assos Altınbaş..

Önce Erdinç Kuyumculuk soyuldu, şimdi de Assos Altınbaş..

Kıbrıs ekonomisi bir süredir kuyumcu soygunlarını tartışıyor. Erdinç Kuyumculuk'tan sonra bu kez hedef Assos Altınbaş'tı. 900 bin liralık altın çalan hırsızlar kayıplara karıştı. Peki 45 dakika sonra çalan alarmın sebebi neydi? Şimdi herkes bu soruya yanıt arıyor..

Reklam
16 Eylül 2016 - 12:13
Reklam

Lefkoşa yine soygunla uyandı. Lefkoşa otobüs terminali karışındaki Muhtar Yusuf Galeria’da faaliyet gösteren Assos Altınbaş Kuyumculuk, saat 03.40’ta maskeli 2 kişi tarafından soyuldu. Soyguncular, ilk belirlemelere göre kuyumcu dükkanından 900 bin TL değerinde pırlanta ve altın çaldı.

Taşkınköy’deki Erdinç Kuyumculuk’un soyulmasından 5 gün gibi kısa bir süre sonra gerçekleşen ikinci soygun ülkede infial yaratırken, polis, iki soygunu da yapanların aynı şahıslar olduğu üzerinde duruyor.

Altınbaş Kuyumculuk’a giren soyguncular, beş gün önce Metropol Yolu’ndaki Erdinç Kuyumculuk’ta gerçekleşen soygunla aynı yöntemi kullandı. Erdinç Kuyumculuk’un vitrin camını balyozla kıran 3 kişi, 3 dakika içerisinde 300 bin TL’lik altın çalmıştı.

Birçok dükkanın bulunduğu bir iş merkezinde soyguncuların bu kadar rahat hareket edebilmesi akıllara, “güvenlik görevlisi yok muydu?”, “alarm neden geç devreye girdi?” gibi sorular getirdi.

 

40 dakika içerde kaldılar

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı ekipler dün sabahın erken saatlerinden itibaren soyulan Altınbaş Kuyumculuk’ta inceleme yaptı. Adli Şube ekipleri kuyumcu dükkanındaki ve etraftaki kamera görüntülerini incelemek üzere emare alırken, Olay Yeri İnceleme ekibi de parmak izi incelemesi yaptı. İncelenen görüntülerde iki maskeli kişinin, kuyumcu dükkanına 03.40’ta girdiği ve saat 04.20’de dükkan alarmının çalmasıyla olay yerinden kaçtıkları tespit edildi.

 

Öğmen olay yerinde

Lefkoşa Polis Müdürlüğü ekipleri, soyulan işyerinin içerisinde ve çevresinde incelemeler yaparak, soygunculara ulaşacak emare toplarken, Lefkoşa Polis Müdürü Yüksel Öğmen de olay yerine giderek bilgi aldı, ekibinin çalışmalarını yönetti.

 

Yürüyerek uzaklaştılar

Dükkan içerisindeki güvenlik kameralarına yansıyan görüntülere göre, camı kırıp içeri giren soyguncular alarm çalıncaya kadar 40 dakika boyunca, rahatça hareket ediyor ve camlı tezgâhlarda sergilenen takıları ellerindeki torbalara boşaltıyor. Soyguncular, alarm çaldıktan sonra ise, aynı rahatlık içerisinde yürüyerek işyerinden ayrılıyor.

Polis şimdi, diğer işyerlerinin güvenlik görüntülerinden soyguncuların araç kullanıp kullanmadıklarını belirlemeye çalışıyor.

Elmas Tokay - Kıbrıs 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 24 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 24 Eylül 2018
Altın fiyatları bugün ne kadar? Güncel altın fiyatları - 24 Eylül 2018
Altın fiyatları bugün ne kadar? Güncel altın fiyatları - 24...