Reklam
  • Reklam
Öğrenciler için 30 milyonluk kaynak!

Öğrenciler için 30 milyonluk kaynak!

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, 2 bin 800 civarında öğrencinin şu anda devletten çeşitli tipte burslar aldığını söyledi. İşte ayrıntılar...

Reklam
07 Şubat 2017 - 12:04
Reklam

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, 2 bin 800 civarında öğrencinin şu anda devletten çeşitli tipte burslar aldığını dile getirdi.

ÇELER, YATIRILMAYAN ÖĞRENCİ BURSLARINI SORDU

TDP Milletvekili Zeki Çeler, yine iç tüzüğün 62. maddesi tahtında “Yatırılmayan öğrenci bursları” hakkında konuşma yaptı.

Önceki yıllarda yatırılmayan öğrenci burslarıyla ilgili konuşmalarına cevaben konunun çözüleceğinin söylendiğini ancak sorunların çözülmediğini söyleyen Çeler, öğrencilerin bursların yatırılmaması nedeniyle büyük sorunlar yaşadığını anlattı.

Bursların yatırılmamasının nedeninin ne olduğunu sorduğunda hep aynı cevabı aldığını söyleyen Zeki Çeler, bu sorunun çözülmesi gerektiğini kaydetti.

Bu burslar için bu yıl bütçeye 30 milyon TL kaynak konulduğunu anlatan Berova, öğrencilerden Aralık ayı bursunu almayan 20 civarı öğrenci olduğunu bunların bazılarının da işlemlerini zamanında yapmadığı, gerekli evrakları zamanında teslim etmediği için bursunu alamadığını kaydetti.

“OCAK BURSLARI EN KISA SÜREDE YATACAK”

Çeler’i yanıtlayan Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, 2 bin 800 civarında öğrencinin şu anda devletten çeşitli tipte burslar aldığını dile getirdi.

Bütçenin açılma tarihi nedeniyle her sene burslarla ilgili sorun yaşandığını dile getiren Bakan Berova, buna rağmen en kısa sürede ocak ayı burslarının yatırılacağını kaydetti.

Bu yılsonuna kadar burs ödemelerinde herhangi bir aksama öngörülmediğini dile getiren Berova, Burs Tüzüğü’yle ilgili çalışmaların son aşamasına gelindiğini, bu dönem sonu itibariyle bursla birlikte kredi uygulamasının da hayata geçirileceği bilgisini verdi.

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürlüğünden yeni karar!..
Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürlüğünden yeni karar!..
Özmerhan Group, münhal açtı!..
Özmerhan Group, münhal açtı!..