Reklam
  • Reklam
Numara taşıma işlemi için Telsim geri sayıma geçti!

Numara taşıma işlemi için Telsim geri sayıma geçti!

Kıbrıs ekonomisinin tek ekonomi ve iş dünyası dergisi Ekonomi Kıbrıs Prestige'de konu mobil numara taşımaydı. Telsim Genel Müdürü Hakan Gülümser yeni yol haritalarını anlattı, çarpıcı açıklamalar yaptı. İşte detaylar..

Reklam
15 Mart 2017 - 09:05 - Güncelleme: 17 Mart 2017 - 10:28
Reklam

EKONOMİ KIBRIS PRESTIGE

Önce 4,5G için açıklama geldi, kısa bir süre sonra da mobil numara taşıma için mevzuat çalışmalarının tamamlandığını paylaştı Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst. Yazılım ve donanım ihalesinin ardından, mobil numara taşımanın başlayacağını duyurdu. Avrupa Birliği mevzuatında da kullanıcı hakkı olarak tanımlanan bu uygulama ile numaralar abonelere ait olacak ve aboneler belirli kurallar çerçevesinde dilediği operatöre geçiş yapabilecek.

Yani geç de olsa, tüketici için yeni bir sayfa açılacak KKTC’de. Yeni sayfa diyoruz, çünkü bu uygulama ile GSM sektöründe rekabet iyice kızışacak.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ilk GSM operatörü Telsim, uzun bir süredir bu uygulamayı bekliyordu. Müşteri memnuniyetini ilk sıraya koyan operatör, dikkat çeken tarifelerine ve dijital iletişim çözümlerine daha da hız verdi.

Kıbrıs’ın tek ekonomi ve iş dünyası dergisi Ekonomi Kıbrıs Prestige’de, merakla izlenen bu süreci sizler için daha da detaylandırıyoruz.

Konuğumuz Telsim Genel Müdürü Hakan Gülümser.

Hakan Bey ile Telsim’in 2017 yol haritasını, mobil numara taşıma ile ilgili hazırlıklarını ve bu değişim sürecinin rekabete etkisini konuştuk.

 

* 2017'ye iddialı bir başlangıç yaptınız. GSM sektöründe devrim yılı ilan ettiniz hatta. Neler var projeleriniz arasında?

Teşekkür ederiz öncelikle. Amacımız, dijital iletişim çözümlerini kullanıcılarımıza en doğru şekilde sunarak onların hayatlarının kolaylaşmasını sağlamak. Bu yolda, yola her zaman “müşterimizden” çıkarak projelerimize yön verdik. Faturalı tarifelerde paket içine sığma zorunluluğunu ortadan kaldırdık, faturasızda dakika veya interneti tükenen abonelerimizin talep ettikleri haklarını tekrar yüklemelerine fırsat verdik. Ev internetini de çok daha erişebilir kılarak toplumumuzun dijitalleşme endeksini de yukarıya taşımada önemli bir adım attık.

Önümüzdeki dönemde de, yaratıcı ve faydacı çözümleri birçok alanda halkımızın beğenisine sunuyor olacağız.

 

“KIBRIS’TA BİR İLKE İMZA ATTIK”

İsteyin Yeter Ki projeniz dikkat çekiyor. Sabit paket kullanım zorunluluğundan kurtardınız abonelerinizi. Kullanıcılar sevdi mi kendi tarifelerini oluşturma fırsatını?

Sondan başlayayım, gerçekten sevdiler. isteyinyeterki.com platformu, ülkemizin kültürel dokusuna çok uygun bir dijital çözüm olarak içerisinde barındırdığı birçok “ilk” ile  müşterilerimizin hayatına büyük kolaylık katıyor. Öncelikle, tarife karışıklığını ortadan kaldıran ve kendileri için lüzumsuz olan içeriğe para vermek zorunda kalmadıkları adaptif yapısı ile, her müşterinin kendi tarifesini oluşturmasını sağlayan yapı Ada’mızda bir ilk oldu. Artık bizim kendilerine sunduğumuz sınırlı tarifelerden seçim yapmak zorunluluğu ortadan kalktı, ihityaçlarına göre 4000 farklı paket kombinasyonundan istediğini seçebilen kullanıcılarımız, kendi beklentilerini mükemmel seviyede karşılayan tarifelerini kendileri seçebildi. Dahası üzerine, cihaz veya ev interneti taleplerini de aynı dijital portal üzerinden bizlere ilebliyorlar.

Türkiye dahil henüz hiçbir operatörün uygulayamadığı tedarik zincirimiz ile, istedikleri ürün ve servisleri müşterilerimizin ayağına 24 saat içerisinde götürebilmemiz için önemli bir koordinasyon ve hummalı bir takım çalışması sürdürülüyor arka planda. Bu emeklerimizin sonucunda bizi tercih eden abonelerin yüzlerindeki bir tebessüm bizler için çok değerli, onlar da sağolsunlar teveccühlerini hem tercihleri hem de sadakalari ile iş sonuçlarımıza da yansıtarak bizlere gösteriyorlar.

 

“NUMARA TAŞIMA İÇİN GÜN SAYIYORUZ”

Gelelim girişte bahsettiğimiz konuya, numara taşıma sürecine. Bakan Bey müjdesini verdi, tüketiciler heyecanlandı, geri sayım başladı KKTC'de. Hedef kitle bu işlemi ve avantajlarını biliyor mu?

Aslında Mobil Numara Taşıma (MNT) maalesef ülkemizde çok geç kaldığımız, rekabetin ve özgür tercihin önünde bariyeri kaldıracak önemli bir insiyatif. Bizler heyecan içerisinde, bu uygulamanın hayata geçmesi için gün sayıyoruz.

Araştırmalarda, MNT bilinirliğinin azımsanmayacak ölçüde yüksek olduğunu ve bu yönde halkın ciddi bir beklentisi olduğunu görüyoruz.

MNT ile abonelerin, kendi numaralarının sahibi olmalarının yolu açılacak, tercih edecekleri  servis sağlayacıdan hizmet satın almalarının önü açılacak. Bu gerçek anlamda rekabet ortamını ülkemize getirerek, tüketicilerin avantaj sağlamasını sağlayacaktır.

 

“GERÇEK REKABET ORTAMI OLUŞACAK”

Peki numara taşıma işlemi sürecinde Telsim'in yol haritasında neler olacak?

Biz Telsim olarak, her zaman “müşteri odaklı” yaklaşım ile kullanıcılarımızın hayatını kolaylaştırmak, doğru fiyatlama ile güvenilir iletişimi kendilerine sunmak üzere var gücümüz ile çalışıyoruz. MNT’nin gelmesi ile bu çizgimizde herhangi bir değişim olmayacak.

Sektörümüzde, gerçek rekabet ortamının oluşması ile, abonelerin memnuniyetini sağlamak çok daha önemli hale gelecek. Biz bu anlamda, şirket vizyonumuz, kültürümüz ve iş alanımıza yaklaşımımız ile kendimizden eminiz. “İyi olanın kazanacağı” bu yolculuğu heyecanla bekliyoruz.

 

“EN ÇOK TÜKETİCİLER KAZANACAK”

“İyi olan kazanacak” diyorsunuz. Sizce GSM sektöründe dengeler değişecek mi numara taşıma ile birlikte?

MNT, dünya örneklerini de incelediğimizde, sektörde rekabetin önünü açarak ilgili pazarlarda önemli değişimler doğurmuştur. Mutlaka ülkemizde de uygulamaya alınması ile beraber sektörümüze enerji vereceğini, bu enerji ile beraber değişimler yaratacağını düşünebiliriz.

Burada altı çizilmesi gereken en önemli husus, değişim dengeler nasıl değişirse değişsin, bu değişimden tüketicilerin en büyük kazancı yaşayacağıdır. MNT, rekabetin önünü açan faydası ile istisnasız şekilde son kullanıcılara fayda sağlamıştır.  

 

“KIBRIS VODAFONE İÇİN ÖNEMLİ BİR ÜLKE”

Hem GSM operatörleri, hem de tüketiciler için güzel bir süreç olmasını temenni ediyoruz.

Şimdi birkaç ay öncesine gidelim. 5 bin Vodafone profesyonelini KKTC'de bir araya getirerek, ekonomi adına da büyük bir organizasyona imza attınız. Bu yıl için bu tarz projeleriniz olacak mı?

Vodafone’un yatırımcılarını, mağaza çalışanlarını ve silver bayilerini buluşturan Vodafone Ticari Operasyonlar Zirvesi hepimizin için özel bir organizasyon oldu. Türkiye'nin ve Kuzey Kıbrıs’ın dijital dönüşümüne liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren geleneksel Vodafone Ticari Operasyonlar Zirvesi altı gün sürdü ve Türkiye’nin 81 ilinden ve Kuzey Kıbrıs’tan yaklaşık 5000 kişi katıldı.

Türkiye’nin batısından doğusuna kadar Vodafone bayi çalışanları ve yatırımcılarını Kuzey Kıbrıs’ta ağırlamaktan dolayı çok mutlu olduk. Daha önce Türkiye’nin başka illerinde yapılan Ticari Operasyonlar Zirvesi’nin bu yıl Kuzey Kıbrıs’ta yapılması bizim için ayrı bir gurur. Yaklaşık 5000 kişinin Kuzey Kıbrıs’a gelerek, hem adanın tanıtımına hem de ekonomik gelişmesine katkı sağlamış olması da bizim için ayrıca önemli olmuştur.

Bu zirve Kıbrıs için çok önemliydi. Vodafone’un Kıbrıs’a yatırımları uzun yıllardır devam ediyor. Türkiye’nin birçok etkinliği Kıbrıs’ta geçmiş yıllarda da yapıldı ve önümüzdeki yıllarda da devam edecek. Kıbrıs, Vodafone için önemli bir ülke ve her fırsatta gerek yatırımcılarını gerekse organizasyonlarını ülkemizde yapmayı aralıksız sürdürecektir..

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürlüğünden yeni karar!..
Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürlüğünden yeni karar!..
Özmerhan Group, münhal açtı!..
Özmerhan Group, münhal açtı!..