Reklam
  • Reklam
NEAR EAST BANK Esnafın Yanında!

NEAR EAST BANK Esnafın Yanında!

Near East Bank her zaman olduğu gibi esnafın yanında…

Reklam
08 Ağustos 2018 - 10:09 - Güncelleme: 08 Ağustos 2018 - 11:58
Reklam

NEAR EAST BANK Esnafın Yanında!

Sektörde he zaman yenilikçi ürün, güler yüzlü personel ve sunduğu hizmetlerle fark yaratan Near East Bank, KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanlığı Kobi Geliştirme Merkezi ile imzalanan Esnaf ve Hizmet Sektörüne Yönelik Faiz Destekli Kredi Programı Protokolü kapsamında 14 Mayıs tarihinden itibaren esnafa düşük maliyetli kaynak sağlamak adına kredi kullandırmaya başladı.  

İş ortağı olarak konumlandırdığı esnafın her platformda yanında olan Near East Bank, son dönemlerde yaşanan ekonomik kriz ve dövizin dalgalanması sebebi ile esnafın daha fazla zarara uğramaması, KKTC ekonomisine ivme kazandırarak işletmelerin daha çok geliştirilmesi amaçlıyor.

İmzalanan protokol çerçevesinde Esnaf ve Hizmet Sektörüne Yönelik Faiz Destekli Program’ı %0.67’den başlayan faiz oranı ve 36 aya kadar vade seçeneği ile, ilk kez yararlanacak olan işletmelere 80 bin TL azami kredi limit kullandırılabilecek. Bu programdan daha önce faydalanan ve sorunsuz bir şekilde kredilerini tamamlamış olan işletmelere ise 100 bin TL azami kredi limit kullandırılabilecek.

Esnafın ülke ekonomisine katkısının öneminin bilinciyle hareket ettiklerini belirten Near East Bank Genel Müdür Yardımcısı Enver Haskasap, 2015 yılından itibaren devlet destekli verilen esnaf kredilerini kullandırarak, esnafın yüzünü güldümeyi başardıklarını ve yerel ekonominin desteklenmesi için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ekonomi Basınında Bugün - 13 Kasım 2018
Ekonomi Basınında Bugün - 13 Kasım 2018
Kripto paralarda yaşanan son gelişmeler!..
Kripto paralarda yaşanan son gelişmeler!..