Reklam
  • Reklam
Mustafa Akıncı KKTC’ye döndü..

Mustafa Akıncı KKTC'ye döndü..

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Ankara ve İstanbul’daki temaslarını tamamlayarak KKTC’ne döndü.

Reklam
25 Haziran 2017 - 08:34
Reklam

Ercan Havalimanı’nda açıklama yapan Cumhurbaşkanı Akıncı, Crans Montana’daki çalışmaların Kıbrıs’ın kaderinde yeni bir dönemi başlatmasını hedeflediklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Akıncı, Kıbrıs sorununun Crans Montana’da devam edecek konferansta bir sonuca bağlanması konusundaki Kıbrıs Türk tarafının kararlı yaklaşımının, Türkiye Cumhuriyeti’nde de olduğunu görmekten memnuniyet duyduğunu da vurguladı.

Kıbrıs Konferansı öncesi Türkiye’de temaslar yapan Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, bugün öğleden sonra Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’la bir araya geldi.

İstanbul’daki Beylerbeyi Sarayı’nda saat 15.00’te yer alan görüşmede, Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye’nin Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik ve diğer yetkililer ile Kıbrıslı Türk Müzakereci Özdil Nami, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu ve diğer yetkililer de hazır bulundu.

Basına kapalı gerçekleştirilen görüşme yaklaşık 1.5 saat sürdü.

İstanbul’da Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinin ardından yurda dönen Cumhurbaşkanı Akıncı Ercan havalimanında basına açıklamada bulundu.

Akıncı, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım ile Kıbrıs müzakerelerinin içinde bulunduğu durumu ele alarak, “son durak” olarak gördüğü Crans Montana’da devam edecek olan Kıbrıs Konferansı ile ilgili kapsamlı değerlendirmelerde bulunduklarını söyledi.

Akıncı, Kıbrıs sorununun konferansta bir sonuca bağlanması yönündeki kararlı yaklaşımın Türkiye’de de olduğunu görmekten memnuniyet duyduğunu ifade ederek, “Rum tarafı Yunanistan’ın da benzeri bir yaklaşım içinde olmaları halinde Crans Montana’da sonuç alınmaması için bir neden yoktur” dedi.

Cumhurbaşkanı Akını, dün de Türkiye Başbakanı Binali Yıldırım, Türkiye Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş ve Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Ankara’da bir çalışma toplantısında bir araya gelmişti.

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaner Şirketler Grubu, münhal açtı!..
Kaner Şirketler Grubu, münhal açtı!..
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 22 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 22 Eylül 2018