Reklam
  • Reklam
Muhaceret affı için gelenler, nezarethaneye atılıyor!

Muhaceret affı için gelenler, nezarethaneye atılıyor!

KKTC'de muhaceret affı rezaleti.. Aftan faydalanmak için gelenler, nezarethane şokuyla karşılaşıyor. Ara emri ile durdurulan af süreci, şimdiden birçok kişiyi mağdur etti. O mağdurların yaşadığı, şimdi sosyal medyada bir video ile hızla yayılıyor.. İşte o kayıt..

Reklam
03 Ekim 2016 - 21:35 - Güncelleme: 04 Ekim 2016 - 09:08
Reklam

KKTC bir süredir muhaceret affını tartışıyor. Ulusal Birlik Partisi ve Demokrat Parti hükümetinin Bakanlar Kurulu kararıyla onayladığı Muhaceret Affı 2016'da hedef, binlerce mağdurun kayıt dışından kurtulmasıydı. 

Daha önce adada kalış süresini, yani vizesini aşanlar ve cezaya düşenler için af başladı, birçok kişi aftan yararlandı. 90 gün geçerli olan af için hatta 'acele edin' uyarıları yapıldı. Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği KKTC'de kayıtlı vatandaşlarına hatırlatmak SMS'i bile gönderdi. 

Fakat CTP'nin itirazıyla ara emri alınan karar, af için gelenleri kötü bir sürprizle karşıladı. 

1 asgari ücret, yani 1,834 lira ödeyip cezasının silineceğini düşünenler, kapıdan içeri giremedi. Af durdurulduğu için, aftan yararlanmak amacıyla KKTC'ye gelenler nezarethaneye alındı. Türkiye'ye geri gönderilecekler. 

Hükümet ve elçilik 'gelin' çağrısı yaparken gelenler şimdi nezarethanede, sınır dışı edilmeyi bekliyor. 

Yaşadıkları çaresizlikse bir video ile sosyal medyaya düştü. O video hızla paylaşılıyor. Videoda konuşan bir kişi; Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sesleniyor, 'sesimizi duyun' diyor.. 

İşte o videolar;

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 18 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 18 Eylül 2018
"Türk lirası" Garanti Bankası ile daha avantajlı!..