Reklam
  • Reklam
Mobil inovasyonda devrim: YAPAY ZEKA

Mobil inovasyonda devrim: YAPAY ZEKA

International Data Corporation (IDC) tarafından yayınlanan Küresel Mobil Telefon İzleme raporuna göre küresel akıllı telefon satışları 2016 yılı sonunda 1.45 milyar dolara ulaştı. Bu rakam, akıllı telefon satışlarında 2015 yılına oranla yüzde 0.6’lık bir artış olduğunu gösterdi.

Reklam
10 Ekim 2017 - 12:29 - Güncelleme: 11 Ekim 2017 - 11:05
Reklam

 

Sektörde yıllardır süren hızlı büyümenin ardından akıllı telefon pazarında beklenen muhtemel artış gözlenemedi. Büyüme hacminin tekrar hızlanması endüstride oyunun kurallarının değişmesi gerektiğini gösteriyor.

Huawei, günümüzde ve gelecekte dünyayı şekillendiren en büyük teknolojik trend olan yapay zekanın akıllı cihazlara entegrasyonunu sağlayarak, endüstrideki değişimin ilk ve tek atılımını gerçekleştiriyor.

Yapay zekanın akıllı telefonlara entegrasyonu ile beraber kullanıcıların akıllı cihazlar ile olan etkileşiminde devrimsel değişiklikler yaşaması bekleniyor. Kullanıcılar için yaşamı daha akıllı ve kolay hale getirecek yepyeni bir bilgi yönetimi mimarisini ortaya çıkaracak.Yapay zekalı cihazların, kullanıcı davranışlarını anlaması, kullanıcı ihtiyaçlarını öngörerek gerçek zamanlı olarak cevap verebilmesi artık imkansız değil. Yapay zekalı cihazların derin anlama, proaktif hizmet kapasitesi ve hayat boyu öğrenme gibi becerileri, hayatımızı değiştirecek teknolojik özellikler olarak görülüyor.

IDC'ye göre, yapay zeka teknolojisinin hayatımıza dahil olmasıyla birlikte 2020 yılına kadar yapay zekalı cihazların pazar payının 8 milyar dolardan 47 milyar dolara yükseleceği öngörülüyor.

 

http://www.ekonomikibris.com

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürlüğünden yeni karar!..
Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürlüğünden yeni karar!..
Özmerhan Group, münhal açtı!..
Özmerhan Group, münhal açtı!..