Reklam
  • Reklam
Milyonlarca lira alacağı olan müteahhitler için ödeme...

Milyonlarca lira alacağı olan müteahhitler için ödeme açıklaması!

KKTC ekonomisi, yapılmayan ödemeleri tartışıyor. Sadece müteahhitlerin alacakları 56 milyon liraya ulaştı. Peki ödenecek mi? Ödenecekse ne zaman yapılacak yatırımlar? İşte Denktaş'ın dikkat çeken açıklaması..

Reklam
18 Mayıs 2016 - 00:05
Reklam

KKTC ekonomisi uzun süredir nakit krizi yaşıyor. Özellikle de devlet ihalesine katılan firmaların bir türlü alacaklarını tahsil edememesi, ekonomiyi çıkmaza soktu.

Sadece Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği’nin alacağı 56 milyon liraya ulaştı.

Bu alacakları için uzun süredir tepki açıklamaları yapan, geçtiğimiz günlerde ‘bardak taştı’ vurgusuyla dikkatleri bir kez daha üzerinde toplayan KTİMB için bir açıklama var.

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş aylar sonra beklenen haberi verdi ve müteahhitlerin alacaklarının kısa süre içerisinde ödeneceğini bildirdi.

Denktaş yazılı açıklamasında, “Türkiye Cumhuriyeti kaynaklı projelerde devlete ve belediyelere iş yapan müteahhitlerin geçmiş yıllardan kalan ve devam eden projelerinin ödenmesi için çalışmalar son aşamaya getirilerek süreç başlatılmıştır. Çok kısa bir süre içerisinde müteahhitlerin gecikmiş alacakları ödenecektir” dedi.

Şimdi herkesin gözü bu kısa sürenin, ne kadarlık bir zaman dilimini kapsadığı sorusunun yanıtında.

Bu ödeme için KKTC-TC arasında imzalanacak mali protokol mü beklenecek, yoksa farklı bir formül mü uygulanacak?

Detayları paylaşmaya devam edeceğiz..

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x