Reklam
  • Reklam
Microsoft Blockchain ortaklığı...

Microsoft Blockchain ortaklığı...

Microsoft kurumsal Blockchain platformu oluşturacak...

Reklam
30 Haziran 2018 - 10:28
Reklam

 

Microsoft Tayvanlı teknoloji yatırım şirketi China Binary Sale Technology ve teknoloji devi High Cloud ile kurumsal Blockchain platformu oluşturmak için ortaklık kurdu.

Microsoft, Azure bulut platformunu China Binary’nin Blockchain hizmeti için zemin olarak kullanacak. Üç bölümlü ortaklığın Asya-Pasifik bölgesine odaklanarak finans, e-ticaret ve eğlence gibi çeşitli sektörleri geliştirmeyi planladığı bildirildi.

Blockchain platformu için büyük potansiyel

Tayvan Microsoft’un genel müdürü Sun Jikang, Microsoft’un Çin Binary’nin Blockchain hizmetinin güvenliğini ve çalışma hızını artırma becerisine olan güvenini dile getirdi. Ayrıca Tayvan’ın gelişmiş üretim ve AR-GE sektörünün yanı sıra mükemmel coğrafi konumunu belirterek yüksek teknik potansiyelini vurguladı.

China Binary’nin kurucusu Sun Jiangtao iş dünyası, bilim ve diğer sektörlerde blockchain teknolojisinin önemli rolünün altını çizdi. Yeni ilan edilen işbirliğinin ardından Jiangtao, Blockchain uygulamalarının Internet of Things (IoT), biyometri ve yapay zeka (AI) gibi diğer teknolojilerle birleştirilmesinin önemini vurguladı.

Tayvan’dan sağlam adımlar

Mayıs ayı sonlarında, Tayvan hükümeti teknolojinin gelişimini desteklemek için mecliste bir Blockchain grubu oluşturdu. 14 Mayıs’ta özel olarak düzenlenen bir etkinlikle Taipei Fubon Commercial Bank blockchain bazlı ödeme sistemini uygulamaya koyduğunu ve bunun Tayvan’da bir ilk olduğunu duyurdu.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 18 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 18 Eylül 2018
"Türk lirası" Garanti Bankası ile daha avantajlı!..