Reklam
  • Reklam
Meslek liseleri tek kampüs çatısı altında olacak!

Meslek liseleri tek kampüs çatısı altında olacak!

Kıbrıs ekonomisi mesleki eğitim konusundaki eksiklikleri kapatmak adına dikkat çeken bir proje ile tanışıyor. Yaklaşık 200 bin metrekarelik bir alan, mesleki eğitim kampüsü olarak hazırlanıyor. İşte projenin detayları.

Reklam
28 Ekim 2016 - 11:24
Reklam

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığına ait Metehan- Alayköy yolu civarında, 168 bin 450 metrekare alana sahip arazi içerisinde inşa edilmesi planlanan Lefkoşa Mesleki Eğitim Kampusu projesi için "düğmeye basıldı".

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı basın bürosundan yapılan açıklamaya göre, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, TC Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat Emlak Daire Başkanı Özcan Duman ve beraberindeki ekip, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Mesleki Teknik Öğretim Dairesi ve bakanlığa bağlı inşaat birimi ile projenin yapılacağı yerde teknik incelemede bulundu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin katkısıyla hayata geçirilecek proje, Lefkoşa bölgesi Meslek Liselerinin aynı bölgede ve bir arada olmasını içeriyor.

Fiziki olarak daha düzenli bir okul bölgesi yaratacak olan ve meslek liselerinde eğitim almak isteyen farklı bölgelerde ve ilçelerde ikamet eden öğrenciler için kolay ulaşım noktası olacak kampus projesi, ülkede bir ilk olacak.

Projede, kampus alanında dört okulun yer alması öngörülüyor. Bu okullar; Sedat Semavi Endüstri Meslek Lisesi, Haydarpaşa Ticaret Lisesi, Atatürk Meslek Lisesi ve Haspolat Meslek Lisesi olarak belirlendi.

İlk etapta Sedat Semavi Endüstri Meslek Lisesi ile Haspolat Meslek Lisesi 2017 Eylül ayında kampuse taşınacak, devamında da Haydarpaşa Ticaret ve Atatürk Meslek Liseleri kampusta yer almasıyla birlikte proje tamamlanacak.

Lefkoşa Mesleki Eğitim Kampusü Projesi ile, yaşam ve eğitim ilkesi doğrultusunda daha çağdaş ve teknolojiyi etkin şekilde kullanabilen okullar yaratmak ve bu bağlamda verilecek eğitimin kalitesini artırabilme hedefleniyor.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 24 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 24 Eylül 2018
Altın fiyatları bugün ne kadar? Güncel altın fiyatları - 24 Eylül 2018
Altın fiyatları bugün ne kadar? Güncel altın fiyatları - 24...