Reklam
  • Reklam
Merkez Bankası’ndan dolar hamlesi!

Merkez Bankası'ndan dolar hamlesi!

T.C Başbakanı Binali Yıldırım, "Merkez Bankası önlemler almaya devam edecek" dedi. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), bugün 1 hafta vadeli repo ihalesi açmadı. İşte detaylar...

Reklam
17 Ocak 2017 - 10:46
Reklam

T.C Başbakan Binali Yıldırım, "Merkez Bankası önlemler almaya devam edecek" dedi.

Yıldırım, "Kurda yaşanan dalgalanmalar geçici, etkileri sınırlı olacak.Merkez Bankası bağımsız olduğuna göre o kararı benim açıklamam yanlış olur. Merkez Bankası hangi tedbiri alması gerekiyorsa, o tedbiri almakta tereddüt etmeyecektir. Türkiye ekonomisinin temelleri sağlam. Türkiye ekonomisi, istihdam ve kalkınma alanında gerekli adımları atacak"şeklinde konuştu.

Yıldırım, erken seçim tartışmaları ile ilgili olarak ise, "İhtimaller üzerine amel olmaz. Önce bir gidelim, herhangi bir tereddüte mahal yok. Anayasa Meclis'ten geçecek ve referanduma gideceğiz. Sonra da yolumuza devam edeceğiz. Seçimler 2019'da planlandığı gibi olacak. Erken seçimi gündeme getirerek istikrar konusunda tereddüt oluşturmaya gerek yok. İş alemimiz yatırımlarını ertelemesinler, Türkiye ekonomi, istikrar, kalkınma alanında gerekli adımları kararlılıkla atmaya devam edecek" açıklamasında bulundu.

Öte yandan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), bugün 1 hafta vadeli repo ihalesi açmadı.

TCMB, bugün miktar yöntemiyle 1 hafta vadeli repo ihalesi açmadı.  Merkez Bankası,12,13 ve 16 Ocak'ta da repo ihalesi açmamıştı.
 
Merkez Bankası haftalık repo ihalesi açmayınca, bankalar için liranın maliyeti artıyor ve dövize talep oluşmadığı için de kurlardaki yükseliş frenleniyor.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ethfinex'ten yeni içerik tokenleri!..
Ethfinex'ten yeni içerik tokenleri!..
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 24 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 24 Eylül 2018