Reklam
  • Reklam
Mercedes CLS 2019 için hazırlanıyor!

Mercedes CLS 2019 için hazırlanıyor!

Mercedes'in prestij ve sportifliği harmanlayan modeli CLS yeni modeli için geri sayımda. 2019 model CLS nasıl olacak? İşte ilk detaylar.

Reklam
26 Ağustos 2017 - 09:09 - Güncelleme: 27 Ağustos 2017 - 15:21
Reklam

CLS’nin ilk tanıtımı 2004 yılında New York Uluslararası Auto Show‘da yapılmıştı. O zaman için CLS, Mercedes’in yenilikçi kasa yapısını yansıtıyordu. C219 kasa ilk seriler ön kısımdan markasının ne olduğunu belli ederken, d stündan itibaren Jaguar modellerini andırıyordu. Gran Coupe temsilcisi, 2011 yılında W218’lere geçerek daha alımlı ve teknolojik hale getirilmişti.

Mercedes, uzun beklemenin ardından 2019 yılı için CLS‘yi tekrar ele alıyor. Yol testleri sırasında çekilen korsan fotoğraflar yeni kasa yapısı hakkında bilgi veriyor. Onun dışında CLS’nin konsept çizimleri de yeni modelin nasıl olacağı hakkında büyük detaylar yansıtıyor.

* Yeni 2019 CLS’nin genel olarak E Serileri bazında ele alındığını görüyoruz. Ancak far ve ızgara kısımları Mercedes’in yeni tasarım anlayışında yaptığı gözlerden kaçmıyor.

* 3. nesli ile yollarda göreceğimiz CLS, özellikle son aylarda kamuflajlı şekilde sıkça görülmeye başlanmıştı.

* Yeni CLS’nin özellikle arka kısmı E Coupe ile oldukça benzer. Arka stopların E’deki gibi kare formdan çıkarılıp kavisli bir hal alması bekleniyor.

* Yeni CLS dört kapılı coupe stili ve tek kapı spor arabanın güçlü duruşu ile GT’lerin en güzel örneği olacağını söylemek istiyoruz.

* Yeni jenerasyon CLS’nin iç mekan yapısında ise yine E Serilerinden ilham alınacağını tahmin ediyoruz.

* Moto kısmındaki tahminlerimiz ise 2.0L’lik hacmi atlayarak, giriş modelinin E300’e ait 242 hp’lik ünite olması muhtemel.

* Mercedes bu sınıfta güç gösterisini sanırız CLS 43 ile yapacak. Eski kasadan yola çıkarsak, 4.0L V8 twin turbo motoru 580 hp’ye yakın güç üretebilir.

Paratic

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 20 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 20 Eylül 2018
Askeri kantinlere de zam!..
Askeri kantinlere de zam!..