Reklam
  • Reklam
Mercedes Benz’e soruşturma başlatıldı!

Mercedes Benz'e soruşturma başlatıldı!

Alman otomotiv devi Mercedes Benz’e emisyon skandalı kapsamında soruşturma başlatıldı. Konuyla alakalı Mercedes Benz Türk A.Ş'den de açıklama geldi.

Reklam
25 Mayıs 2017 - 12:15 - Güncelleme: 26 Mayıs 2017 - 17:13
Reklam

Dünyanın en büyük otomotiv grubu olarak bilinen Volkswagen'in geçtiğimiz yıllarda emisyon skandalına karışması, şirketlere duyulan güveni sarsmıştı. VW'nin akabinde birçok otomotiv şirketine daha emisyon incelemesi kapsamında baskın yapılmıştı.

Bu kapsamda Alman otomotiv devi Mercedes Benz de hedefe alındı. Şirketin tesislerinde "emisyon skandalı" kapsamında soruşturma yürütülüyor. Polis ve savcılar Almaya’nın Saksonya ve Aşağı Saksonya, Baden-Württemberg, ve Berlin kentlerinde bulunan Mercedes'in 11 tesisinde soruşturma yürütüyor. Emisyon skandalı kapsamında yürütülen soruşturmaya 23 savcı ve 230 polis katıldı.

Konuyla alakalı Mercedes Benz Türk A.Ş’den de açıklama geldi. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

·        "Stuttgart Savcılığı tarafından Mart 2017’de duyurulduğu üzere, dizel motora sahip binek otomobillerde egzoz gazı salınımının olası manipülasyonu iddiası ile ilgili Almanya’nın çeşitli bölgelerinde bulunan Daimler AG tesislerinde araştırma başlatıldığı doğrudur. Konuyla ilgili ana şirketimiz Daimler AG, yetkililerle işbirliği içerisindedir. Bu süreçte Daimler AG, resmi merciler tarafından talep edilen tüm bilgileri yetkililere sağlamış olup; tesislerinde gerçekleşmesi muhtemel soruşturma bilgisine şirketin ilk 3 aylık ara faaliyet raporunda da yer vermiştir. Bu bilgilerin ötesinde devam eden ön soruşturma hakkında daha fazla açıklama yapamamaktayız. Anlayışınız için teşekkür ederiz."

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x