Reklam
  • Reklam
Meclis önünde eylem var..

Meclis önünde eylem var..

Liseli aktivistler bir basın bildirisi yayınlayarak bugün bir grup liseli gencin saat 15.00’de Kuğulu Park’ta toplanarak meclis önüne yürüyeceklerini duyurdu.

Reklam
13 Aralık 2016 - 09:49
Reklam

 

Liseli aktivistler bir basın bildiriş yayınlayarak bugün bir grup liseli gencin saat 15.00’de Kuğulu Park’ta toplanarak meclis önüne yürüyeceklerini duyurdu. Aktivistler amaçlarının, geçtiğimiz haftalarda Girne-Değirmenlik dağ yolunda meydana gelen trafik kazası sonucu gündeme gelen sorunları ön plana çıkartmak olduğunu kaydetti.

Basın bildirisinin tam metni şöyle:

“Yaşadığımız trafik kazası ülkemizdeki birçok sorunu çok acı bir şekilde gündemimize taşımıştır. Bu olayda özellikle trafiğimizin altyapı sorunları ve trafik güvenliğinin olmaması, öğrenci taşımacılığındaki denetim ve eksiklikler, saatlerin yaz saati uygulamasında bırakılması, ülkemizin gerçek zaman dilimine geri çekilmemesi ve tüm yaşananlar karşısında bakanların vurdumduymazlığı ön plana çıkmıştır.

Bizleri yönettiğini iddia edenler, sesimizi bastırmaya ve duymamazlığa devam ettikçe bizler de sesimizi ve eylemimizi daha arttıracak ve taleplerimizi paylaşmaya devam edeceğiz.

Saatlerin eski haline geri alınması, hayatın normalleştirilmesi, sorumluların yükümlülük kabul etmesinin yanında trafikle de ilgili taleplerimiz ve önerilerimiz vardır.

İnsan hayatını korumanın devleti oluşturan mercilerin en önemli sorumluluğu olduğunu savunan kesimler olarak, trafikte trafik güvenliğini talep ediyoruz. Bunun için de trafik güvenliğini sağlayacak, Meclis çatısı altında oluşturulacak bir kriz masasının acilen kurulmasını ve somut adımlar atmasını istiyoruz. Eğitim, denetim ve mühendislik alanlarında geliştirilecek bilimsel ve etik bir trafik güvenliği uygulamaları için derhal harekete geçilmelidir. Bizler bunun için Salı günü sokakta olacağız.

İçinden geçtiğimiz bu süreçte eylemlerin özneleri liseliler ve aynı hassasiyeti taşıyan tüm demokratik kitle örgütleri ile birlikte, 13 Aralık (bugün) saat 15:00’de Kuğulu Park’ta toplanıp meclis önüne yürüyeceğiz. TRAKAYAD’dan uzmanlar da aramızda olacak ve bizlerle trafikte güvenli yaşam bilgilerini paylaşacaklar.”

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kredo Muhasebe ve Danışmalık Şirketi, münhal açtı!..
Kredo Muhasebe ve Danışmalık Şirketi, münhal açtı!..
Bakanlar Kurulundan Kararname!..
Bakanlar Kurulundan Kararname!..