BİN SELAM VE YOLA DEVAM


 

 

BİZİM DE AKLIMIZ ÇALIŞIYOR

 

Futbol kulüplerine başkanlık veya yöneticilik yapan arkadaşlarımız yeterli yetenek, beceri, değerlendirme yetisi, zekâ ve akıl sahibidirler. Başkalarından kafalarının daha az çalıştığı kimse tarafından iddia edilemez. Bu kadar olumsuz ekonomik şarta rağmen kulüp faaliyetlerini sürdürme becerisi bile bunun bir kanıtıdır. Zürih süresince hem bizler hem KTFF çok rencide edildik.

 

 

HEPİMİZ AZ ÇOK MÜREKKEP YALADIK

 

Bizlerin de okuma yazması vardır. Dahası biz önyargılı olmadığımızdan okuduğumuzu da doğru anlıyoruz. Yeterli bilgi ve konu ile ilgili donanımımız var. Olmadığı yerde teknik, hukuksal vb. Profesyonel destek alma yeteneğine sahibiz.

 

Görme, izleme, problem varsa teşhis koyma, çözüm üretme yeteneklerine sahibiz. Bu süreç içerisinde beni  ve arkadaşlarımı üzen bu olmuştur. KTFF özerk bir yapıya sahiptir. Ve  bu kurumun gerçek sahipleri futbol kulüpleridir. Buna saygı duyulmalıydı.. 

 

Kurumsal ve kişisel haklarımıza saldırılmamalıydı. Elbet de her ilgili kişi veya kuruluş fikir beyan edebilir. Bizler buna hep saygı duyduk. Ve ortaya konan fikirlerden veya eleştirilerden faydalanmasını da biliyoruz.

 

Ancak görüş belirtme adı altında saldırma, konuyu manipüle etme, olayı çarpıtma ve kişileri hedef gösterip yıpratmaya çalışmak abesle iştigal etmektir. Buna kimse saygı duymaz. Hele ‘’bu böyle olmaz’’ deyip eleştirmek ancak eleştirinin sonuna alternatif çözüm önerisini eklememek gibi bir tavrı onaylamak mümkün değildir.

 

KENDİMİZE GÜVENİYORUZ

 

Çözüm üretmek hele karışık sorunları olan bir ülkede karşı taraf ile bir anlaşma yapmak, ilgili, bilgili, iş bilir, sorumluluk sahibi, haklarının farkında olan, özgür iradeye sahip samimi, iyi niyetli ama en önemlisi yüreği söyleyen cesur insanların işidir.

 

Bir anlaşma veya bir görüşme yaparken bütün bunlara ek olarak kararlılık ve güven de gerekir. Yanlış anlaşılmasın, kurumsal veya toplumsal çıkarlarınızı savunmak için masaya oturduğunuzda karşı tarafa güvenmeniz gerekmez. Tam tersine temsil ettiğiniz insanlara, kuruma veya topluma ve en önemlisi kendinize güveninizin tam olması gerekir.

 

KTFF ÖZERKTİR

 

Günün sonunda tıpkı arzu ettiğimiz gibi FIFA taslak düzenleme metni ile ilgili, tek ses tek nefes olarak alınan karar hem bizi süreçte bir adım daha ileriye taşımış, hem de KTFF özerk yapısı ile ilgili içeriye ve dış dünyaya kuvvetli bir mesaj niteliği taşımaktadır. Büyük ölçüde üst düzeyde konsensüsün de sağlanmış olması ve  devlet katkısı ile ilgili sorunun ortadan kalkması bizi sevindirdi.

 

KULÜPLERE BİN SELAM ve YOLA DEVAM

 

Öncelikle Sn. Sertoğlu ve arkadaşlarına, Dış İlişkiler Sorumlusu Sn. Kamalı’ ya, ayrıca tüm kulüp başkan ve yönetim kurullarına ve sürece destek vererek sorumluluk alanlara güç veren, yüreklendiren, oybirliğinin sağlanmasına katkıda bulunan camialara, futbolculara,  basına, köşelerinde ve sosyal medyada yazıları ile destek olan hatta karşıt görüş belirtip sonuçta safların daha da sıklaşmasına neden herkese TEŞEKKÜRLER.

 

Tarih 43 CESUR YÜREĞİN haklılığını ilerde yazacak..

 

Esasen bu günden sonra işimiz daha da zor olacak. Hem içeride hem dışarıda yapılacak daha çok iş, atılacak çok adım var.  YOLA DEVAM.

 

 

YURDAER GARİP / KKTC FUTBOL KULÜPLER BİRLİĞİ BAŞKANI