Reklam
  • Reklam
Mağusa’da hint keneviri operasyonu!

Mağusa'da hint keneviri operasyonu!

Mağusa’da aldıkları bir ihbar üzerine harekete geçen PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri toplam 34 gr Hintkeneviri türü uyuşturucu madde ele geçirdi.

Reklam
19 Temmuz 2017 - 09:22 - Güncelleme: 19 Temmuz 2017 - 13:45
Reklam

Mağusa’da aldıkları bir ihbar üzerine harekete geçen PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri toplam 34 gr Hintkeneviri türü uyuşturucu madde ele geçirdi. Mesele ile ilgili olarak ise 2 kişi tutuklandı. “Kanunsuz uyuşturucu madde alma”, “Kanunsuz uyuşturucu madde verme” ve “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlarıyla ilgili olarak tutuklanan ve dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı Rami Khalzaal ile Sami Sameh Yousef Hubeısh aleyhine 3’er günlük tutukluluk süresi temin edildi.

Zanlı Khalzaal uyuşturucuları arabadan attı, hassas teraziyi iç çamaşırına sakladı

Meselenin tahkikat memuru Hüseyin Özdesoy, 17 Temmuz tarihinde alınan bir bilgide zanlı Rami Khalzaal’ın tasarrufunda uyuşturucu madde olduğunun öğrenildiğini söyledi. Ayni gün zanlı Khalzaal’ın MM 886 Z plakalı araç ile Dörtyol Karakolu önünde tespit edildiğini belirten Özdesoy, zanlı Khalzaal’ın kullanmakta olduğu aracın önünün polis arabaları tarafından kesilerek durdurulduğunu söyledi. Özdesoy, zanlı Khalzaal’ın kullanımındaki araçta yapılan aramada 1,5 gr Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu belirterek,  zanlı Khalzaal’ın üzerinde yapılan aramada ise iç çamaşırı içerisinde üzerinde uyuşturucu kalıntısı olduğuna inanılan 1 adet hassas terazi bulunduğunu açıkladı. Mesele ile ilgili olarak zanlı Khalzaal’ın kalmakta olduğu eve gidildiğini ifade eden Özdesoy, ayni evde kalan zanlı Sami Sameh Yousef Hubeısh’in tespit edildiğini ve üzerinde yapılan aramada 1 gr ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu, evin salonunda bulunan masa üzerindeki gözlük kılıfı içerisinde ise ayrı ayrı 9 adet kağıda sarılı satışa hazır vaziyette 4,5 gr Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu açıkladı. Özdesoy, mesele ile ilgili olarak zanlı Khalzaal’ın Dörtyol Polis Karakolu önünde tespit edilip durdurulmadan önce kullanmakta olduğu araçtan dışarıya uyuşturucu madde atmış olabileceği şüphesi üzerine Dörtyol Polis Karakolunun bulunduğu yere gidildiğini belirterek, yapılan kontrollerde zanlı Khalzaal’ın aracının durdurulduğu yerden yaklaşık 100 metre geride refüj üzerinde naylon içerisinde 27 gr Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu açıkladı. Mesele ile ilgili olarak zanlı Hubeısh’in gönüllü ifade verdiğini söyleyen Özdesoy, zanlı Hubeısh’in üzerinde bulunan uyuşturucu maddeyi zanlı Khalzaal’dan aldığını beyan ettiğini belirtti. Özdesoy, mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın devam ettiğini belirterek, her 2 zanlının da tahkikat maksatları bakımından 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Tutuklu kalacaklar

Mağusa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Ayşen Toroslu, zanlı Rami Khalzaal ile Sami Sameh Yousef Hubeısh’in tahkikat maksatları bakımından 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Reklam
Reklam
Kaynak: Gamze Pir Baykur / Yenibakış

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 25 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 25 Eylül 2018
MTS Tur, münhal açtı!..
MTS Tur, münhal açtı!..