Reklam
  • Reklam
Magictouch Direktörü Özlem Özbek Eminoğlu: "Benim hayattaki...

Magictouch Direktörü Özlem Özbek Eminoğlu: "Benim hayattaki en büyük hediyem annelik"

Magictouch Direktörü Özlem Özbek Eminoğlu Ekonomi Kıbrıs Prestige dergisinin anneler günü özel sayısında konuştu. İşte anneliğin en büyük hediyesi olduğunu söyleyen Eminoğlu'nun röportajı..

Reklam
28 Mayıs 2018 - 09:31 - Güncelleme: 28 Mayıs 2018 - 09:37
Reklam

 

“Sevmek her şeyin başı. Sevecek ve sahip çıkacaksınız sizin parçanız olan her şeye. Aşkla sarılacak ve şükredeceksiniz. Başka türlüsü imkansız.”

“ÇOCUKLARINIZIN SİZİ SEVİP SAYMASI HAYATTAKİ EN BÜYÜK BAŞARIDIR”

İş insanı olarak sizi yakından tanıyoruz. Peki kendinizi anne olarak nasıl anlatırsınız?

18 ve 12 yaşında 2 kız annesiyim.

Ben de üç kız kardeşin en büyüğüyüm.

Kendi annemden ve  babamdan da biliyorum ki kız annesi olmak hiç kolay değil.

Annelik çok kutsal bir şeydir. Anne olarak çocuklarınızın sizi sevmesi sayması ve sizi örnek olarak görmesi, hayattaki en büyük başarıdır benim gözümde.

Ben çok tatlı sert ama bir o kadar da sevecen bir anneyim. Kızlarımı her şeyden, herkesten çok seviyorum. Onlara vakit ayırabilmek, onları kucağıma alıp sevebilmek, bana ihtiyaç duydukları her anda yanlarında bulunabilmek için elimden gelen her şeyi yapıyorum.

Her anne eminim ki çok fedakardır. Ben kendi adıma şunu söyleyebilirim ki günde on saatten fazla çalışan bir anne olarak tüm bunlara yetişebilmek için gerçekten çok çaba sarf ediyorum.

 

Çocuklarımla iletişim önceliğimdir. Her şeyden önce onlarla iyi bir arkadaşım ben. Kızlarım benimle her şeyi konuşup paylaşabiliyor. Günün hangi saati nerede, hangi toplantıda, kiminle, ne kadar yoğun olursam olayım telefonumda kızlar olduğu anda benim için dünya durur o anda, sadece onları dinlerim.

 

“PAYLAŞIM HER ŞEYDİR”

Paylaşım her şeydir. Onlarla paylaştığım her şeydir bana da, onlara da kalacak olan. Mutlu, bazen komik, bazen de cadı bir anneyim ama kızlarım candır ve her şeyden önce dost, arkadaş anlayışlı ve sevgi dolu bir anneyim.

 

“İYİ Kİ VAR BENİM AŞKLARIM” 

Çocuklarınızı nasıl anlatırsınız?

Asya 18, Kayla ise 12 yaşında.

Kızlar tip olarak da, huy olarak da çok ama çok farklı iki kız. Ancak ikisinin de ortak özellikleri çok güzel, akıllı ve vicdan sahibi olmalarıdır. Çok iyi yetişmiş iki genç kız sahibiyim ve onlarla gurur duyuyorum.

Asya bu yıl yurtdışında ekonomi okumak için yuvadan uçuyor. Diğer fıstığa göre biraz daha prenses tipli, daha ağır bir yapısı var. Evin bazen benden önceki annesi gibidir. Benden daha  güzel yemek ve tatlı yapıyor.

Tıpkı diğeri gibi bana inanılmaz düşkün ve başarı odaklı yaşıyor. Kayla dünyayı kurtarmayı hedefleyenlerden. Hayvanlardan küresel ısınmaya kadar her şeyle uğraşan bir youtube aşığı.

Tüm gün ya belgesel ya video izler veya ders çalışır. Büyüğe göre daha hırslı ama çok yumuşacık ilginç bir kalbi var, çok değişik çalışan bir aklı var. Tam bir fırlama ve okul birinciliğini kafaya takmış durumda.

Dersleri konusunda hiç baskı yapmadım. Onlara sadece yol gösterici oldum. Evet, onları ben yetiştirdim ama onlar kendi kendilerini de motive etmeyi çok güzel başarıyorlar.

İyi ki var benim aşklarım. Allah her şeyden önce sağlık sonrada huzur nasip etsin ikisine de.

 

“İŞİ YENİ KURDUĞUM DÖNEMDE  HEM ÇOCUK HEM İŞ DERKEN

ZOR GÜNLER YAŞADIM”

“Çocuk da yaparım kariyer de” sloganı çok klasik ama siz ikisinde de çok iyisiniz. Nasıl gidiyor süreç, hem çocuklar, hem de iş?

Çocuklar küçükken hep derdim ki çalışıp çocuk bakmak kadar zoru yok.

Özellikle işi yeni kurduğum büyük kızın döneminde gerçekten çok zor günler yaşadım. Dükkanda gece 12-1’lere kadar çalıştığımı bilirim. Asyacık arabasında uyurdu yanımda. Şimdi büyüdüler, başka zorluklar var.

Okul, sınav, alışveriş, gezme, getir götür ve daha neler neler. Eskiden beden yorgunluğuydu, şimdi beyin.

Çalışıyorum, sürekli işe yatırım ve büyüme hedefli uyanıyorum her gün. Daha kurumsal bir yapıya geçtiğimizden ve teknoloji sayesinde bazı işleri gerektiğinde uzaktan da takip edebiliyorum. Ama yine de her gün sabah sekizde iş başı yapmazsam eksik hissediyorum. 22 yıllık iş hayatımda toplamda kaç gün işe gitmedim ben de bilmem açıkçası.

Hasta olduğum için işe gitmediğim yoktur pek. Asıl ofise gitmezsem hasta olurum ben.

 

“ÇOCUKLAR YOĞUNLUĞUMDAN DOLAYI İŞİMİ PEK SEVMİYORLAR”  

Çocukların işinize bakış açısı nasıl? Seviyorlar mı işinizi?

Çocuklar işimi pek sevmiyor. Çalışan bir annenin işi pek sevilmez. Çok yoğun çalışan bir kadınım. Her şeye yetişmek için kendimden çok veriyorum. Kızlar bundan mutsuz oluyor açıkçası.

Asya ona devrettiğim gün satacağını söyledi. Kayla zaten dünyayı kurtarma peşinde.

Magictouch bir marka. Onlar sadece benimle gurur duyuyor, o kadar.

 

“EŞİM KIZLAR İÇİN HER ZAMAN  MÜKEMMEL BİR BABA,

BANA DA MÜKEMMEL BİR EŞ OLDU”

Eşiniz bu sürece nasıl yaklaşıyor?

Kız babası olmak, kız annesi olmaya benzemez pek. Babayla iletişim kurmak kızlar için daha zor. Arkadaş olmak da. Anne genelde arabulucudur. Mehmet, Asya’nın 14 yaşındayken izlediği bir dans gösterisinden sonra Asya’nın büyüdüğünü ancak kabule geçip iletişim kurmaya karar verdi.

Biraz despot ama tatlı bir baba. Kızlar büyüdükçe daha çok iletişim kurmayı ve onları anlamayı öğrendi. Bu süreçte aslında ona da ben destek olmak durumunda kaldım. O da kızlar için mükemmel bir baba oldu her zaman. Bana da çoğu zaman çok yardımcı bir eş.

 

“DENGE ÇOK ÖNEMLİ:

ÇALIŞIRKEN ÇOCUKLARI,  ÇOCUK BÜYÜTÜRKEN DE İŞİNİZİ

İHMAL ETMEYECEKSİNİZ”

Hem başarılı bir iş kadını hem de başarılı bir anne olmanın sırrı nedir?

Başarının sırrı her zaman söylerim çok çalışmaktan ve dürüstlükten geçer. İşiniz gibi çocuklar da emek ister.

Çocuklarınızı büyütmek de aynı işiniz gibi yatırım ister. Çocuklarınızı örnek birer birey olarak yetiştirmek için öncelikle onlara siz örnek olmak zorundasınız. İşe mesai yetmez, kızlar da mesai ister, ilgi ister. İnşallah bu enerjim bir on sene daha gider de, işi de kızları da büyütürüm.

Sevmek her şeyin başı. Sevecek ve sahip çıkacaksınız sizin parçanız olan her şeye. Aşkla sarılacak ve şükredeceksiniz. Başka türlüsü imkansız.

Denge kuracaksınız. Çalışırken çocukları, çocuk büyüteyim derken işinizi ihmal etmeyeceksiniz. Tüm bunları yaparken önce kendinizi sevip kollayacaksınız ki hepsine yetişebilesiniz.

 

“ANNELİK SAF SEVGİDİR”

Okurlarımıza anneler günü için mesajınız nedir?

Annelik düşünülenin aksine bir içgüdü değil, aslında zor bir zanaattır. Saf sevgidir annelik. Kadın olduğum için kendimi sevmeyi, evlatlarım olduğu için de onları kendimden çok sevmeyi öğrendim ben.

Birini kendinden çok sevmek ne kadar zor bir şeydir. Onu gözünden sakınmak, her nefesinde şükretmek. Benim hayattaki en büyük hediyem annelik. Tüm annelerin anneler günü kutlu olsun.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 25 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 25 Eylül 2018
MTS Tur, münhal açtı!..
MTS Tur, münhal açtı!..