Reklam
  • Reklam
Limasol Türk Kooperatif Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin...
Reklam

Limasol Türk Kooperatif Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler: "Limasol Bankası'nın 80. yılını gurur ve heyecanla kutlamaya başladık."

Kuzey Kıbrıs'ın köklü bankası Limasol Türk Kooperatif Bankası 80. yılını kutluyor. İşte Limasol Türk Kooperatif Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler ile 80. yıla özel röportajımız..

Reklam
22 Nisan 2019 - 09:16
Reklam

 

80 yaşınız kutlu olsun. Asırlık bir banka yolunda ilerliyorsunuz. Nasıl anlatırsınız bu güçlü tarihi? 

Öncelikle Limasol ailesi adına sizlere teşekkürlerimi sunarım. Limasol Bankası, 80. yılını gururla ve heyecan ile kutlamaya başladık bile. Kıbrıs Türkü’nün en köklü kuruluşları arasında yer alan bankamız yönetimi, gurur yılımız 80. Yılda tüm müşterilerimiz, hissedarlarımız ve çalışanlarımız ile bu gurur ve mutluluğu paylaşmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Bu güçlü tarih Kıbrıs’ın yakın tarihine ayna tutuyor. Bankamız 09 Haziran 1939’da Limasol’da kuruldu. İngiliz Koloni dönemini yaşadık, Kıbrıs Cumhuriyeti dönemini, Otonom Kıbrıs Türk Yönetimi dönemini ve Kıbrıs Türk Federe dönemini yaşadık. Kuruluşumuzdan bu yana ülkemizde dört tane yönetim değişti ve bankamız başarıyla bütün bu sınavları geçerek bu günlere geldi. En önemli deneyimimiz de 1974’te Barış Harekatı’ndan sonra Güney’deki bankamızı Kuzey’e taşıma başarısı oldu. Kurulduğumuz günden  buyana müşterilerimize en iyi hizmeti verme çabasıyla gelişen ve büyüyen yerel bir banka hedefi ile hep ilerledik. 80 yıllık bir başarı öyküsü her kuruma kısmet olmaz.  Bankamızın bugüne gelmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerimi bir borç bilirim.

 

"Aile" vurgusunu, hatta "büyük bir aile" vurgusunu çok duyuyoruz sizlerden. Kaç kişilik bir aile Limasol? Kadronuz, iştirakleriniz, şubeleriniz derken biraz rakam verir misiniz? 

Bankamızın büyük ailesi gün geçtikçe çoğalan üyeleri, ada genelinde yer alan 15 şubemizden oluşan 280’ni aşkın personelimiz ve iştiraklerimizden oluşan; Limasol Sigorta Ltd., Limasol Sosyal Sorumluluk Co. ve Limasol Finans aileleri ile sevgi dolu güçlü bir aileyiz.

Limasol Türk Kooperatif Bankası, sadece bankacılık değil, farklı sektörlerde de öncülük yapıyor. Detayları sizden alabilir miyiz? 

Bankamızın başarısının sırrı ve gücü; idari mekanizması ile yüksek kalitedeki personelinin varlığından kaynaklanmaktadır. Müşterilerimize en iyi bankacılık hizmeti sunmak için, en iyi insanlara, sisteme ve fiziksel çevreye yatırım yapmak bankamızın kuralı olmuştur. Limasol Bankası bankacılık hizmetleri yanısıra müşterilerimize Limasol Sigorta ile ayrıcalıklı sigortacılık hizmeti, Limasol Gayri Menkul Yatırım Ortaklığı gayrimenkul yatırım projelerini yürütme, geliştirme ve yatırımcılara sunma amacı ile faaliyet göstermekte. Limasol Finans ise; tüketiciye doğrudan finansman sağlamak amacıyla kuruldu. Ürün yelpazesine konut kredisini de katarak müşterilerine bu alanda da finans desteği vermeye başladı. Limasol Sosyal Sorumluluk Co. KKTC’de ilk sosyal sorumluluk projesi kapsamında; sürdürülebilir daha iyi bir yaşam için çocuk, spor, sanat ve çevre gb... konularda çalışmalar yapmaktadır. Bizler Limasol bankası ailesi olarak yaptığımız sosyal sorumluluk projelerinden mutluluk ve onur duyuyoruz. Finansal faaliyetlerimizden elde ettiğimiz gelirimizin bir kısmını Kıbrıs Türk halkının yaşamına dokunacak projeler üretmeye gayret ediyoruz.

 

Hizmet ve kalite çıtasını yükselterek devam ediyorsunuz. Yol haritanızda neler var? 

Limasol Bankası daima her hizmetinde kaliteden ödün vermeden en iyi hizmet kalitesi ile ayrıcalıklı ve ilkleri yarattığı hizmetleri ile adından söz ettirmektedir. 80. Yılımız ayni zamanda dijitalleşme yolunda daha da ilerleyeceğimiz öncü bir dönem olacaktır. Yol haritamızı senelik belirlediğimiz hedeflere göre rotamızı çizip emin adımlar ile haritadaki hedefimizinde üzerinde varabileceğimiz yerler için var gücümüzleçalışıp; süpriz yenilikçi projeler ile adımızdan sıkça söz ettireceğiz.

 

 

Okurlarımız için mesajınız nedir?

80 Yıl dile kolay koca bir tarih içeriyor. Bu tarihi bir başarı öyküsü olarak hatırlamak ve ileri nesillere de “onur” duyacakları bir miras bırakmak için var gücümüzle ‘GEÇMİŞTEN GELECEĞE GÜVENLE’ çalışıyoruz ve de çalışmaya devam edeceğiz. Bizlere inanan, gücümüze güç katan başta tüm müşteri ve hissedarlarımıza, yönetici arkadaşlarıma ve tüm çalışanlarımıza teşekkürlerimi sunarım.” 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x