Reklam
  • Reklam
Liderler Ocak ayında yeniden bir araya gelme kararı aldı..

Liderler Ocak ayında yeniden bir araya gelme kararı aldı..

Liderler, müzakereler için yeniden bir araya gelme ve ocak ayında Kıbrıs ile ilgili uluslararası bir konferansta anlaştı.

Reklam
02 Aralık 2016 - 08:44
Reklam

 

Liderler, müzakereler için yeniden bir araya gelme ve Ocak ayında Kıbrıs ile ilgili uluslararası bir konferansta anlaştı.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis dün gece BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon’un Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide’nin ev sahipliğinde bir araya geldikleri yemekte müzakerelerde gelinen aşamayı ve nasıl devam edileceği konusunda görüş alışverişinde bulundu.

BM Sözcülüğü’nün yemek sonrasında yaptığı açıklamaya göre, liderler, müzakerelere hemen  devam etme ve müzakerecilerini de çözümlenemeyen bütün konuları ilerleme sağlamak amacıyla birbirleriyle bağlantılı olarak ele almaları için görüşmeleri sürdürmeleri konusunda görevlendirme kararı aldı.

Liderlerin ayrıca, mümkün olan en kısa sürede kapsamlı çözüm ortak hedefi doğrultusunda buluşacakları belirtildi.

9 Ocak’ta Cenevre’de buluşma kararı da alan liderler, 11 Ocak’ta birbirlerine haritalarını sunacaklar. 12 Ocak’tan itibaren ise garantörlerin de katılacakları Kıbrıs’la ilgili uluslararası konferans toplanacak. Gerekli görülmesi halinde ilgili diğer taraflar da konferansa davet edilecek. 


http://www.ekonomikibris.com

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 20 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 20 Eylül 2018
Askeri kantinlere de zam!..
Askeri kantinlere de zam!..