Reklam
  • Reklam
Liderler arasında seks kaseti iddiası!

Liderler arasında seks kaseti iddiası!

Trump'ın başkanlık koltuğunu devralmasına sadece 9 gün kaldı. Ancak dün ABD basınında yer alan haberde Trump'ın seks kasedinin Rusya'nın elinde bulunduğu ve Putin'in gelecekte ABD Başkanı'na "şantaj" yapabileceği iddia edildi.

Reklam
11 Ocak 2017 - 15:59
Reklam

ABD ve dünya basınının bugün 20 Ocak'ta görevi Donald Trump'a devredecek olan Başkan Barack Obama'nın veda konuşmasını manşetlerine taşıması bekleniyordu ama öyle olmadı. ABD basını Rus istihbaratının ABD Başkanı seçilen Donald Trump'a "şantaj" yapabileceği iddialarıyla çalkalanıyor. Rusya'nın "uygunsuz belgeler"le kendisini etkilemeye çalıştığı iddialarına Twitter hesabından cevap veren Trump, "Düzmece haber, tamamen siyasi cadı avcılığı!" mesajıyla tepki gösterdi.

ABD başkanı seçilen Cumhuriyetçi aday Donald Trump'ın başkanlık koltuğuna oturmasına sadece 9 gün kaldı. ABD'nin başkenti Washington'da devir teslim töreni hazırlıkları devam ederken, Donald Trump da başkan seçildikten sonra ilk basın toplantısını düzenleyecek. 

En son yaz aylarında basın toplantısı düzenleyen Trump'ın bugünkü konuşmasını "Rusya Trump'a şantaj yapabilir" haberlerinin gölgesinde yapması bekleniyor.

Rusya'nın ABD başkanı seçilen Donald Trump'a elinde bulunan "uygunsuz belgeler"le "şantaj" yapabileceği yönündeki haber ilk önce Amerikan CNN televizyonu tarafından dün akşam dünyaya duyuruldu. ABD istihbaratının söz konusu iddiayla ilgili ABD Başkanı Barack Obama ile Donald Trump'ı bilgilendirdiği haberi daha sonra New York Post, Washington Post ve Wall Street Journal gibi saygın gazetelerde yer aldı.

İnternet haberciliği yapan New York merkezli BuzzFeed de, Rus istihbaratı ile Trump ve ekibinin gizli bağlantıları olduğunu iddia ettiği 35 sayfalık bir belge yayınladı. 

İngiliz The Guardian gazetesi de, Cumhuriyetçi senatör John McCain tarafından 9 Aralık'ta doğruluğunun araştırılması için FBI Başkanı James Comey'ye ulaştırılan belgenin hikayesini yazdı. Rusya konusunda uzman emekli bir İngiliz ajanı tarafından hazırlanan 35 sayfalık belge Trump ve ekibinin, ABD seçim kampanyasının sürdüğü dönemde düzenli olarak Rus istihbaratı ile gizli bağlantıları olduğunu ileri sürüyor. 

ABD istihbaratı tarafından doğruluğu kanıtlanamayan belgede, Rusya'nın elinde ABD Başkanı seçilen Donald Trump'a iktidarı döneminde "şantaj" yapılabilecek "uygunsuz belgeler" bulunduğu ifade ediliyor. Belgede, Trump'ın 2013'te Moskova'yı ziyaretinde cinsel hayatıyla ilgili kasete çekildiği ileri sürülüyor. Rusya ile Trump gizli bağlantısını 5 yıl öncesine dayandıran belgede, Moskova'nın Trump'a işbirliği karşılığında 2018'de Rusya'da düzenlenecek Dünya Futbol Şampiyonası'nın altyapı çalışmalarında önemli ihaleleri vermeyi taahhüt ettiği dile getiriliyor. Trump'un ihale taahhütünü kabul etmediği ancak seçim kampanyası döneminde Cumhuriyetçi ve Demokrat rakipleriyle ilgili bilgilerin kendisine ve ekibine ulaştırılması konusunda Kremlin'le anlaşma yaptığı vurgulanıyor.

Rusya bağlantısında Trump'ın dış ilişkiler danışmanı olarak gördüğü Carter Page ismi öne çıkıyor. Carter Page'in 19 Temmuz'da Rusya'nın başkenti Moskova'da Rus enerji şirketi Rosneft Başkanı İgor Sechin ve Rusya iç istihbarat yetkili İgor Divyekin ile gizli bir görüşme yaptığı ileri sürülüyor. Page'in bu görüşmesi ABD basınında eylül ayında haber olarak yer aldı. Rusya ile gizli bağlantıları olduğunu reddeden işadamı Carter Page, Kremlin'e yakın siyasi çizgisiyle tanınıyor. 

Söz konusu iddialara Twitter üzerinden sert tepki gösteren Donald Trump, "Düzmece haber, tamamen siyasi cadı avcılığı!" mesajıyla karşılık verdi. Trump'ın avukatı Michael Cohen iddiaları "tamamen yalan" ve "gülünç" olarak nitelendirirken, ABD başkanı seçilen Trump'ın sözcüsü Kellyanne Conway ABD basınını "kaynağı belirsiz" haber yayımlamakla suçladı. 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürlüğünden yeni karar!..
Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürlüğünden yeni karar!..
Özmerhan Group, münhal açtı!..
Özmerhan Group, münhal açtı!..