Reklam
  • Reklam
Lefkoşa Büyükelçiliği’nden FETÖ soruşturması için...

Lefkoşa Büyükelçiliği'nden FETÖ soruşturması için 'görevden alma' açıklaması!

Türkiye'de kanlı darbe girişimiyle başlayan FETÖ temizliği için gözler KKTC'de. Bir süre önce Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay, 'görevden almalar olabilir' demişti. Herkes kimler sorusuna yanıt ararken, Büyükelçilik yeni bir açıklama yaptı. İşte detaylar..

Reklam
05 Ağustos 2016 - 01:52
Reklam

FETÖ soruşturmasıyla başlayan temizlik operasyonu için gözler KKTC’de. Burada neler olacak, kimler soruşturmadan etkilenecek merak konusu.

Konuyla ilgili kısa bir süre önce Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay, PDY/FETÖ’ye karşı yürütülmekte olan çalışmalar ile ilgili olarak “görevden almalar olabilir” demişti. O günden sonra gözler resmi kurumlara döndü. Hatta bazı sosyal medya hesapları bazı siyasetçilerin baş harfleriyle birlikte sözde listeler yayınladı.  

Ama Büyükelçilik bir yanlış anlaşılma var dedi, ve o sözün tamamen Türkiye Cumhuriyeti Devletine bağlı birimlerde çalışanlar bağlamında söylendiği belirtildi.

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçiliği tarafından bugün yapılan yazılı açıklamada, konuyla ilgili olarak şöyle denildi:

“Türkiye’de 15 Temmuz 2016 tarihinde menfur bir darbe girişiminde bulunan ve Türk milletinin kahraman direnişi, Türk Silahlı Kuvvetlerinin, güvenlik güçlerinin bilinçli mücadelesi sayesinde başarısız kılınan PDY/FETÖ’ye karşı yürütülmekte olan çalışmalar ile ilgili olarak Büyükelçi Derya Kanbay tarafından AA’ya yapılan açıklamada ifade edilen “görevden almalar” sözü, tamamen Türkiye Cumhuriyeti Devletine bağlı birimlerde çalışanlar bağlamında söylenmiştir.

KKTC Devleti nezdinde olan PDY/FETÖ  bağlantılı çalışanların bulunup, etkisiz hale getirilmeleri tabiatıyla KKTC Hükümetinin görev ve yetkisindedir. KKTC Hükümetinin PDY/FETÖ adlı hain zümreyi terör örgütleri listesine dahil ederek yasaklamış olması doğrultusunda, anılan terör örgütünün tamamen etkisiz hale getirilmesi ve ortadan kaldırılması için işbirliğimiz devam edecektir.”

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x