Reklam
  • Reklam
LAÜ öğrencilerinden “UMUTLU GÖZLER” projesi

LAÜ öğrencilerinden “UMUTLU GÖZLER” projesi

Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Dr. Fazıl Küçük Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü son sınıf öğrencileri “Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi kapsamında, Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Anıl Sayılır öncülüğünde “UMUTLU GÖZLER” projesini düzenlediler. Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar Vakfı işbirliği ile gerçekleştirilen projede lösemili çocuklarla etkin zaman geçirildi.

Reklam
16 Kasım 2016 - 17:19
Reklam

    ‘Topluma Hizmet Uygulamaları’ dersi kapsamında her hafta çeşitli projeler düzenleyen öğrenciler, “UMUTLU GÖZLER” projesi ile lösemili çocuklarla biraraya gelerek sosyal ve kültürel çalışmalar yaptılar. Öğle yemeği ile başlayan etkinliğe katılan çocuklar ve aileleri, daha sonra Soli Harabeleri’ni ziyaret ettiler. Kültürel ve tarihi gezinin ardından LAÜ Sinema Salonu’na getirilen çocuklara, çizgi film izletildi.

Önemli olan toplumsal farkındalık ile kişisel gelişimi sağlamak

   Toplumsal farkındalık ile kişisel gelişimin önemine vurgu yapan Sayılır, bunun yanı sıra toplumun gereksinimlerini karşılamak ve öğretmenliğin okul dışındaki hayatta da aktif olması gerektiğinin altını çizdi. Öğretmenlerin gayesinin yalnızca okulda ders yapmak olmadığını, topluma hizmet vermek ve toplumsal farkındalık yaratmak adına çeşitli çalışmalar yapmak olduğunu belirten Sayılır, bu tarz projelerin devam edeceğini ve öğrencilerin farklı konular ile ilgili yeni projelere imza atacağını dile getirdi.

   “UMUTLU GÖZLER” projesinin çeşitli vakıflara destek verilmesi için başlatılan geniş çaplı çalışmaların sadece bir tanesi olduğunu belirten Sayılır, sosyal gelişimi sağlamanın, çocukları sosyalleştirmenin önemine vurgu yaparak, çocukların farklı olmadığını göstermek gerektiğini, gezi, piknik gibi sosyal aktivitelerle onların da kişisel gelişimlerinin sağlanmasının önemli olduğunu dile getirdi.

   Çocuklar LAÜ’den mutlu ayrıldı

   Etkinlikte, tarihi ve kültürel yerleri gezdikleri için çok eğlendiklerini belirten çocuklar, haftasonunda farklı ortamlarda bulundukları ve güzel vakit geçirdikleri için mutlu olduklarını söyleyerek, etkinliği organize eden herkese teşekkür ettiler.

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ethfinex'ten yeni içerik tokenleri!..
Ethfinex'ten yeni içerik tokenleri!..
City Mall AVM, münhal açtı!..
City Mall AVM, münhal açtı!..