Reklam
  • Reklam
Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürlük görevine Harun Maden...

Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürlük görevine Harun Maden atandı!

Turkcell ailesine 2009 yılında katılan, 2011 yılında Turkcell’in Belarus Cumhuriyeti’ndeki iştiraki BeST’de Genel Müdürlük görevi üstlenen, 2015 yılı sonunda Kuzey Kıbrıs Turkcell’in kaptanlığını devralan İsmet Yazıcı, bu kez Ukrayna’da lifecell’in başına geçiyor.

Reklam
05 Nisan 2017 - 09:20 - Güncelleme: 06 Nisan 2017 - 16:51
Reklam

Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü İsmet Yazıcı, Turkcell’in en büyük iştiraki olan ve Ukrayna'nın ilk yeni nesil operatörü olma gururunu yaşayan lifecell’in başına geçiyor. Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürlük görevine ise Harun Maden atandı.

Ukrayna’da yeni görev

Turkcell ailesine 2009 yılında katılan, 2011 yılında Turkcell’in Belarus Cumhuriyeti’ndeki iştiraki BeST’de Genel Müdürlük görevi üstlenen, 2015 yılı sonunda Kuzey Kıbrıs Turkcell’in kaptanlığını devralan İsmet Yazıcı, bu kez Ukrayna’da lifecell’de sorumluluk üstlenecek.
Yine bir Turkcell iştiraki olan lifecell,  Ukrayna pazarına taşıdığı yeniliklerle isminden söz ettirirken, hız ve kapsama kriterlerini ön planda tutuyor.
Yeni nesil teknolojileri Ukrayna’ya taşıyan lifecell, İsmet Yazıcı yönetiminde çalışmalarını sürdürecek.

‘lifecell’ gururu

Adada, Turkcell Grup’ta ve dünyada ilk kez sadece internet üzerinden iletişim çözümleri sunan lifecell deneyimini Kuzey Kıbrıs’a yaşattıktan sonra yine aynı marka için bu kez Ukrayna’da olacağını belirten Yazıcı, “Hem önemli bir gurur, hem de anlamlı bir tesadüfle yeni bir göreve hazırlanıyorum. ‘lifecell’le Kıbrıs’a imzamızı attık, şimdi aynı marka için Ukrayna’da çalışacağız. Kuzey Kıbrıs Turkcell’de çok önemli deneyimler yaşadım, harika bir ekiple birlikte çalıştım, bundan dolayı son derece mutluyum” dedi.


Bayrak yarışı

Kuzey Kıbrıs Turkcell’in Turkcell grubun en önemli iştiraklerinden biri olduğunu belirten Yazıcı, burada önemli bir sorumluluğu iki yıla yakın bir dönem üstlendiğini, geçmişte olduğu gibi pek çok başarılı projeye imza attıklarını, şimdi bayrağı devrederek, teknoloji yolculuğuna devam edeceğini belirtti.
“Burada muhteşem bir başarı var. Liderliğimizi hep koruyacak, ilerlemeye devam edeceğiz” diyen Yazıcı, Kuzey Kıbrıs Turkcell’in hem mobil iletişim ve teknoloji, hem de sosyal sorumluluk projeleri ile isminden hep söz ettireceğini belirtti.
Yazıcı, “Turkcell grubun çok önemli bir iştirakinden, bir diğer önemli iştirakine gidiyoruz. Büyük Turkcell ailesi, dünyanın dört bir yanında, iletişim ve teknoloji liderliğini ortak bir heyecanla sürdürecektir” şeklinde konuştu.


Harun Maden Kimdir?

Harun Maden Kimdir?

Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürlük görevine getirilen Harun Maden, lisans eğitimini 1982 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Fakültesi Elektronik Haberleşme Bölümü’nde tamamladı.

Maden, pek çok önemli işletmede Endüstriyel Kontrol ve Otomasyon Mühendisi, Teknik Müdür, Ürün Geliştirme Müdürü ve Satış&Pazarlama Koordinatörü gibi görevlerde bulundu.
2002-2006 yılları arasında Hızlı Sistem Bilişim A.Ş.’de Yönetim Kurulu üyeliği ve Genel Müdürlük görevlerini yürüten Harun Maden, ayrıca Türk Telekom A.Ş.’de 2003-2004 döneminde Yönetim Danışmanlığı yaptı.
2007-2009 yılları arasında Teletek Telekomünikasyon A.Ş. ve Global İletişim A.Ş.’de  Genel Müdürlük görevlerini üstlenen Harun Maden, 2015 yılına kadar İBB’ye bağlı kurumlarda da üst düzey görevlerde bulundu.
Son olarak 2015-2017 yılları arasında, PTT A.Ş.’de Genel Müdür, Yönetim Kurulu Başkanı ve en son Müşavirlik görevlerini üstlenen Harun Maden, aynı zamanda 2012 yılından bu yana Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu’nda da Yönetim Kurulu üyeliği yapıyor.

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Askeri kantinlere de zam!..
Askeri kantinlere de zam!..
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 20 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 20 Eylül 2018