Reklam
  • Reklam
Küresel Piyasalar: Küresel hisse senedi rallisi Asya’ya...

Küresel Piyasalar: Küresel hisse senedi rallisi Asya'ya sıçradı!

Uluslararası piyasalarda, küresel hisse senedi rallisi Asya piyasalarına yayıldı. İşte detaylar...

Reklam
02 Mart 2017 - 09:00
Reklam

Boğalar, küresel hisse senedi rallisinin Asya'ya yayılması ile birlikte kontolü ele alıyor.

Tokyo hisse senetleri, ABD endekslerinin tüm dünyada büyümenin hız kazandığına ilişkin işaretlerle rekor seviyelere çıkmasının ardından, Aralık 2015'ten bu yana en yüksek seviyesine tırmanırken, Avustralya'dan Hong Kong'a, hisse senetleri de yukarı yönde hareket etti. Dolar, Fed Guvernörü Lael Brainard'ın, "yakın" zamanda faiz artırımına destek verdiğini kaydetmesinin ardından kazançlarını sürdürdü. ABD Hazine tahvilleri düşüşünü dördüncü güne taşıdı ve altın geri çekildi.

Daha önce faizin uzun süre daha düşük tutulmasını savunnarak Fed'deki güvercinlerin liderliğini yapan Brainard, Harvard Üniversitesi'nde yaptığı konuşmada, "İlave genişlemeyi yakın bir zamanda kaldırmak muhtemelen uygun olacak" dedi. Yatırımcılar, faizin bu ayki toplantıda muhtemelen artırılacağına ilişkin görüşü teyit etmek için Fed Başkanı Janet Yellen'ın Cuma günü yapacağı konuşmayı bekliyor. Fed'in bu ay faiz artırımına gitme olasılığı iki haftalık bir sürede yüzde 65'i geçti.

Sydney'de Shaw and Partners Ltd. özel varlık yöneticisi Karl Goody, "Yellen aynı duruşu koruduğu sürece, zira piyasanın da istediği bu, hakim hava pozitif," dedi ve "Parası olan ve bunu koyacak bir yer arayyanlarda yoğun bir açlık ve talep var. Bu devam edecek" şeklinde görüş bildirdi.

Dün açıklanan veri, ABD'de imalat sektörünün geçen ay son üç yılın en hızlı genişlemesini gerçekleştirdiğini gösterdi ve Almanya'da hızlanan enflasyon, Avrupa'nın en büyük ekonomisindeki ivmeye ilişkin işaretlere katkıda bulundu. Başkan Donald Trump dün Kongre'de yaptığı konuşmada fazla bir detay vermezken, harcamaları artırma ve vergileri indirme konularını bir kez daha dile geirerek, yönetiminin büyüme üzerinde odaklanacağı görüşünü güçlendirdi.

 

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaner Şirketler Grubu, münhal açtı!..
Kaner Şirketler Grubu, münhal açtı!..
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 22 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 22 Eylül 2018