Reklam
  • Reklam
Küresel Piyasalar: Dolar düşerken hisse senetleri geriledi!

Küresel Piyasalar: Dolar düşerken hisse senetleri geriledi!

Uluslararası piyasalarda, dolar yen karşısında düşerken, hisse senetleri değer kaybetti.

Reklam
11 Nisan 2017 - 08:44
Reklam

Asya hisse senetleri, Çin hisselerindeki düşüş ve güçlenen yenin Japonya hisselerinde oluşturduğu baskı ile birlikte değer kaybetti. ABD Hazine rtahvilleri, jepoplitik risklerden dolayı piyasalra hakim olan temkinli hava ve Fed faizinin izleyeceği yola ilişkin beklentiler ile yükseldi.

Hong Kong'da işlem gören Çin hisse senetleri son bir ayın en düşük seviyesine doğru geriledi. Seul'de işlem gören hisseler, hem Suriye hem de Kuzey Kore ile ilgili gerilimin dikkatleri üzerinde toplaması ile birlikte, Haziran'dan bu yana en uzun düşüş serisini daha da genişletti. ABD tahvil faizleri, Fed Başkanı Janet Yellen'ın ABD Merkez Bankası'nın dikkatinin kriz sonrası ekonomiyi iyileştirme çabalarından elde edilen akzanımları korumaya dönüştüğünü teyit etmesinin ardıından düşüşünü sürdürdü. Petrol beş gün süren bu yılın en uzun rallisinin ardından sakin seyretti.

Beyaz Saray Sözcüsü, Suriye'yi sivillere karşı varil bombası kullanmayı durdurması konusunda uyardı ve bu durum, Başkan Donald Trump'ın, ABD'nin geçen hafta Suriye rejimine ait bir üsse düzenlediği füze saldırısının ardından, Esad yönetimine karşı düzenleyeceği operasyonlar için kriterleri genişletebileceğini işaret ediyor. Güney Kore varlıkları, ABD'nin Pyongyang'a da benzer bir saldırı düzenleyebileceği spekülasyonuna bağlı olarak sert satışlarla karşılaştı

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Askeri kantinlere de zam!..
Askeri kantinlere de zam!..
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 20 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 20 Eylül 2018