Reklam
  • Reklam
Küresel Piyasalar: Asya hisseleri ve petrol yükselişini...

Küresel Piyasalar: Asya hisseleri ve petrol yükselişini sürdürdü!

Uluslararası piyasalarda, hisse senetleri yükselirken, petrol kazançlarını sürdürdü.

Reklam
29 Mart 2017 - 08:31
Reklam

Japonya dışında Asya hisse senetleri, ABD'de Tüketici Güvenindeki artışın ekonominin gücüne olan iyimserliği artırmasının ardından değer kazandı.

Avustralya, Hong Kong ve Yeni Zelanda'da hisse senetleri, Standard & Poor's 500 Endeksi'nin (S&P 500) Salı günü, ABD'de tüketci güveninin 2000'den bu yana en hızlı artışını gerçekleştirmesinin desteği ile  son iki haftanın en hızlı yükselişini yapması ile birlikte değer kazandı. Japonya hisse senetleri, Topix Endeksi'nde 1,500'den fazla şirketin temettü hakkı olmadan işlem görmesinin baskısı ıle değer kaybetti. Enerji üreticileri Asya'da ham petrol üm 48 doları geçmesi ile yükseldi.

Küresel hisse senetleri, MSCI Tüm Ülkeler Dünya Endeksi'nin bu ayın başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması ve bu seviyeler yakınında seyretmeye devam etmesi ile birlikte üst üste beşinci ayı da yukarıda geçmeye yöneldi. Bu durum, reflasyon işlemlerinin Mart ayında tersine dönmeye başlamasına rağmen gerçekleşirken, Fed yetkilileri 2017'de iki kez daha faiz artırımına gitmenin uygun olduğunu söylüyorlar. Bloomberg'in 10 önemli para karşısındaki seyrini gösteren Bloomberg Dolar Spot Endeksi bu yıl yüzde 3.7 düştü.

Yen dolar karşısında, Salı günü yüzde 0.4 düştükten sonra Tokyo saati ile 10:26'da yüzde fazla değişmeden 111.11 seviyesinde seyrediyordu.

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Coldwell Banker Novest, münhal açtı!..
Coldwell Banker Novest, münhal açtı!..
MTS Tur, münhal açtı!..
MTS Tur, münhal açtı!..