Reklam
  • Reklam
Kültür Dairesi ’Felsefe ve İnsan’ ana temalı fuarda…

Kültür Dairesi 'Felsefe ve İnsan' ana temalı fuarda…

Kültür Dairesi, eşzamanlı olarak düzenlenen 35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’na ve 26. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı ARTİST 2016’ya katılarak, Kıbrıs Türk Yayınları ile Kıbrıs Türk sanatını tanıttı.

Reklam
23 Kasım 2016 - 17:20 - Güncelleme: 23 Kasım 2016 - 17:21
Reklam

Kültür Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre fuarlar, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.’nin organizatörlüğünde 12-20 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Büyükçekmece’deki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde yer alan fuarların açılışına Kültür Dairesi Müdürü Nilay Tunçalp da katıldı.

Türkiye Yayıncılar Birliği’nin işbirliği ile düzenlenen, Türkiye ve yurt dışından 800 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katıldığı 35. İstanbul Uluslararası Kitap Fuarı’nda, söyleşi, panel, imza günleri, çocuk etkinlikleri ve dinletilerle birlikte 300 etkinlik gerçekleştirildi.

'Felsefe ve İnsan' ana temasıyla kapılarını açan 35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda bu yıl Onur Yazarı Prof. Dr. İoanna Kuçuradi olurken Almanya da onur konuğu ülke oldu.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı standında Ahmet Tolgay, Osman Güvenir, Fatoş Avcısoyu Ruso, Dervişe Güneyyeli Kutlu ile fuara kendi imkanları ile katılan Özlem Çatal Esener’in imza günleri gerçekleştirildi. KKTC standını ziyaret eden kitapseverlere, Kıbrıs mutfağının vazgeçilmez tatlarından ceviz macunu, peksemet ve hellim ikram edildi.

Artist 2016

“Umulmadık Topraklar” temalı 26. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı/ ARTİST 2016’da çağdaş sanatlara önemli katkıları nedeniyle de sanatçı onur ödülü Gülsün Karamustafa’ya ve sanatsever kurum onur ödülü ise Summart Sanat Merkezi’ne verildi.

Dokuz gün süren İstanbul Sanat Fuarı’nda Kültür Dairesi koordinasyonu ile Kıbrıs Türk sanatını temsilen açılan sergide, Fatoş Miralay ile Mustafa Hastunç’un eserleri sergilendi. Birçok galeri sahibi ve sanatçının ziyaret ettiği serginin, beğeni ve ilgiyle karşılandığı; Kıbrıslı Türk sanatçıların çalışmaları hakkında sorular sorulduğu kaydedildi.

 

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 25 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 25 Eylül 2018
MTS Tur, münhal açtı!..
MTS Tur, münhal açtı!..