Reklam
  • Reklam
KTEZO tarafından "Sonuç Odaklı Eğitim" projesi...
Reklam

KTEZO tarafından "Sonuç Odaklı Eğitim" projesi çerçevesinde gerçekleşen çalışmaların büyük kısmı tamamlandı!..

Kuzey Kıbrıs’ta mesleklerin ve işletmelerin kalite ve standartlarının yükseltilmesi, iş ve rekabet koşullarının herkes için eşit kılınması ve üyelerinin haklarını korunmasını sağlamanın yanı sıra ekonomik ve sosyal sorunların giderilmesi için çalışmalar gösteren Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası (KTEZO), “Sonuç Odaklı Eğitim” projesi kapsamında gerçekleşen çalışmaların büyük kısmını tamamladı. İşte detaylar…

Reklam
14 Ocak 2019 - 15:14 - Güncelleme: 14 Ocak 2019 - 16:28
Reklam

KTEZO tarafından "Sonuç Odaklı Eğitim" projesi çerçevesinde gerçekleşen çalışmaların büyük kısmı tamamlandı!

Kuzey Kıbrıs’ta esnaf ve zanaatkârların çeşitli ihtiyaçlarına cevap verebilen, etkinlik ve profesyonellik açısından en üst düzeyde olan, üyeleriyle yakın ve sürdürülebilir ilişkiler içinde bulunan, sektörlerde ve mesleklerde örgütlenmenin önünü açan bir kurum olmayı amaçlayan Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası (KTEZO), yürütmüş olduğu ve Avrupa Birliği tarafından Eğitimde Yenilik ve Değişim VI Hibe programı kapsamında finanse edilen “Sonuç Odaklı Eğitim” projesi çerçevesinde bir takım çalışmalar gerçekleştirildi.

KTZO, bu çalışmaların çırak öğrencilerin iş yerlerinde kazandıkları bilgi ve becerilerin objektif olarak sistematik şekilde ölçülmesi amacını taşıdığı ve önemli bir kısmının tamamlandığını belirtti.

Ayrıca, kalfalık ve ustalık sınavlarında daha kaliteli değerlendirme yapılabilmesi adına bu meslekte çalışacak olanların niteliklerinin belirlendiği ve bu kapsamda öğretmen ile ustalara gerekli nitelik ve becerilerin kazandırılması amacıyla eğitimler verildiği ifade edildi.

İngiltere’den Kuzey Kıbrıs’a gelen ve çalışmayı yürüten Uzman Jeremy Curtis, Mesleki Teknik Öğretim Dairesi ve diğer paydaşlardan (öğretmen, usta, çırak, yetişkin öğrenciler ve ilgili yetkililer) edindiği görüşler doğrultusunda “assessor” olarak ifade edilen değerlendirmecilerin profilini oluşturdu.

Bu çalışma ile Aşçılık, Elektrik Teknisyenliği, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçılık, Berberlik, Kuaförlük ve Otomotiv Mekanikerliği alanlarında değerlendirmeci profiline uygun olan 12 kişiye eğitim verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Küresel Piyasalar: Asya hisseleri karışık seyretti, ABD faizleri düştü.İşte detaylar...
Küresel Piyasalar: Asya hisseleri karışık seyretti, ABD faizleri...
Fitch 20 Türk bankasının görünümünü durağana yükseltti.İşte Detaylar...
Fitch 20 Türk bankasının görünümünü durağana...