Reklam
  • Reklam
Kripto paranın lideri hangi ülke?

Kripto paranın lideri hangi ülke?

Kripto paranın yatırım lideri Türkiye...

Reklam
28 Haziran 2018 - 09:24
Reklam

 

Hollanda merkezli çok uluslu bankacılık şirketi ING Group önderliğinde gerçekleştirilen bir araştırmanın sonuçlarına göre, Avrupa’da yüzde 18 ile kripto para yatırımlarında lider ülke Türkiye olarak belirlendi.

 

Pek çok ülke araştırıldı

DHA’da yer alan habere göre ING önderliğindeki piyasa araştırma şirketi Ipssos, kripto para yatırımları kapsamında 26 Mart ve 6 Nisan tarihleri arasında Türkiye, ABD, Birleşik Krallık, İspanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Almanya, İtalya, Lüksemburg, Hollanda, Polonya ve Romany’da gerçekleştirdiği araştırmanın sonuçlarını duyurdu.

Araştırma sonuçlarına göre ABD’de anketin yapıldığı tarihte kaıtlımcıların yüzde 8’i kripto para birimi yatırımına sahip olduklarını ve yüzde 25’i de gelecekte kripto para birimi yatırımı yapmayı düşündüklerini belirtti.

 

Lider ülke Türkiye: Yüzde 18 yatırımcı, yüzde 45 yatırım yapmayı düşünüyor

Avrupa´da ise söz konusu yatırım yüzde 18 ile en çok Türk yatırımcılarda görülürken, Türkiye´deki katılımcıların yüzde 45´i gelecekte kripto para birimlerine yatırım yapmayı düşündüklerini vurguladı.

Kripto para birimleri yatırım tavsiyeleri kapsamında ise Avrupa’daki katılımcıların yüzde 27’si, yatırım danışmanlığı konusunda özel danışmanlık şirketlerine, yüzde 21’i kişisel finans danışmanlarına güvendiklerini belirtirken, katılımcıların yalnızca yüzde 8’i aile ve arkadaşlarına güvendiklerini söyledi.

Bitcoin ve kripto para birimleri farkındalığı ise yüzde 79 ile en çok Avusturya’da gözlemlenirken, Avrupa’daki katılımcıların yüzde 66’sı, ABD´deki katılımcıların yüzde 57’si ve Avusturya´daki katılımcıların yüzde 70’i kripto para birimlerine aşina olduklarını belirtti.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürlüğünden yeni karar!..
Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürlüğünden yeni karar!..
Özmerhan Group, münhal açtı!..
Özmerhan Group, münhal açtı!..