Reklam
  • Reklam
KKTC üniversiteleri için terör ve terörist kampanyası!

KKTC üniversiteleri için terör ve terörist kampanyası!

Son dönemde bölücü terör örgütünün etkinliği tartışılan KKTC üniversiteleri için bu kez sosyal medyada bir çağrı var. Change.org isimli sitede bir imza kampanyası başlatıldı. Terör yandaşlarının sınır dışı edilmesini isteyen kampanyaya destek hızla büyüyor. İşte detaylar..

Reklam
28 Haziran 2016 - 14:45 - Güncelleme: 28 Haziran 2016 - 14:57
Reklam

Kıbrıs Türk eğitim sektörü, son dönemde terör örgütlerin KKTC üniversitelerindeki etkinliğini tartışıyor. Resmi makam ve raporların uyarıları da bu süreçteki tedirginliği arttırıyor. 

Dönem dönem bazı üniversitelerde yaşanan gerginlikler, topluma yansıyan şiddet olayları ve ortaya atılan iddialar, hem üniversitelere, hem de sektöre zarar veriyor. 

100 bin öğrenci hedefiyle yola çıkan KKTC üniversitelerinin, tercih dönemi öncesi terörle anılması, hiç şüphesiz öğrenci adayları ve velilerin kararlarını etkiliyor. 

İşte bu endişeyi ortadan kaldırmak için yapılan çağrılara, bir de sosyal medya etkinliği eklendi. Dünyanın Değişim Platformu sloganıyla yayın yapan Change.org isimli internet sitesinde, "Üniversitelerimizde Terörirst İstemiyoruz" başlığıyla bir imza kampanyası başlatıldı. 

"Ajanlar ülkeden deport edilsin, mali desteği kesilsin, bölücü gösterilere izin verilmesin" gibi detayların yer aldığı kampanyanın hedef kitlesinde ise KKTC Başbakanlığı var. Yani kampanya Başbakanlık ve Başbakan Hüseyin Özgürgün'e teslim edilecek. 

Kısa sürede hızla büyüyen bu kampanya, şimdiden yaklaşık 900 imza aldı. 

Kampanyaya katılmak isteyenler için adres; CHANGE.ORG

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Askeri kantinlere de zam!..
Askeri kantinlere de zam!..
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 20 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 20 Eylül 2018