Reklam
  • Reklam
KKTC Turizmini Tanıtım Günleri Bursa’da!
Reklam

KKTC Turizmini Tanıtım Günleri Bursa’da!

KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı, turizm sektörünün pazarlanması amacıyla düzenlenentanıtım günleri etkinliklerine Bursa’da devam ediyor.

Reklam
08 Ağustos 2018 - 11:50
Reklam

KKTC Turizmini Tanıtım Günleri Bursa’da!

 

Türk Hava Yolları, KITOB, KITSAB ve KKTC turizm sektöründen temsilciler işbirliği içerisinde Bursa Hilton Otel’de ‘KKTC Turizm Tanıtım Günleri” etkinliğini düzenlediler.

Turizm ve Çevre Bakanlığı yaptığı açıklamada Bakanlık Müsteşarı İsmet Esenyel’in, Türk Hava Yolları Temsilcisi Nadire Sevindik’in, Bursa Turizm Platformu Başkanı Hasan Eker’in, TÜRSAB Yöre Temsil Kurulu Başkanı Murat Saraçoğlu’nun birer konuşma gerçekleştirdiğini belirtti.  

Esenyel konuşmasında, KKTC ile Bursa arasındaki işbirliğinin önemini vurguladı; KKTC’nin eğlence sektöründen ibaret olmadığını ve adanın tarihsel, çok kültürlü bir yapısı olduğunu vurguladı. Esenyel konuşmasına KKTC’ye olan ilginin arttığını vurgulayarak devam etti. Ayrıca, ülkeye turizm amaçlı ziyaretlerin büyük çoğunluğunun Türkiye’den gerçekleştirildiğini söyledi. Esenyel, Türkiye’den gelen turist sayısının yine de artırılması gerektiğini ifade ederken, bu konuda tur operatörlerinin çalışması gerektiğini vurguladı. .Esenyel, ”3 gün Bursa, 4 gün Kuzey Kıbrıs” gibi paket programları KKTC turizmini geliştirebilecek bir öneri olarak sundu.

Konuşmaların ardından THY ve KKTC’nin tanıtım videoları izlendi. Etkinliğin devamında

ülke turizm sektör temsilcileri ile Bursa sektör temsilcileri bir araya geldi ve turizm işbirliği konusunda görüşme gerçekleştirdiler. Görüşmelere Bursa ve çevresinden 30 acente katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x