Reklam
  • Reklam
KKTC Turizm Tanıtma ve Pazarlama Dairesi "Turist Rehberi...
Reklam

KKTC Turizm Tanıtma ve Pazarlama Dairesi "Turist Rehberi Yetiştirme Kursu" düzenliyor.

Kuzey Kıbrıs’ta turizmin kalkınması ve doğanın korunması kapsamında birçok çalışma yapan KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığına bağlı Turizm Tanıtma Pazarlama Dairesi, “Turist Rehberi Yetiştirme Kursu” düzenliyor. İşte detaylar…

Reklam
21 Aralık 2018 - 13:24 - Güncelleme: 27 Aralık 2018 - 19:16
Reklam

KKTC Turizm Tanıtma ve Pazarlama Dairesi “Turist Rehberi Yetiştirme Kursu” düzenliyor.

Kuzey Kıbrıs’ın tarihi, kültürel ve doğal mirasını korumak, geliştirmek, gelecek kuşaklara aktarmak, turizmi çeşitlendirmek,  tanıtmak, pazarlamak; kültür ve turizm alanındaki faaliyetlerle ilgili, kurumlarla iş birliği yaparak koordinasyonu sağlamayı misyon edinmiş Turizm Tanıtma ve Pazarlama Dairesi, yapancı dillerde olmak üzere “35. Dönem Turist Rehberi Yetiştirme Kursu” düzenliyor.

KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı tarafından açıklanan kurs için kayıt yaptırmak isteyenlerde aranan koşullar ve istenen belgeler ise şu şekilde:

Aranan Koşullar:

*KKTC Vatandaşı olan,

*En az lise veya dengi bir okul mezunu olan ve

*Kamu görevlisi olmayan adaylar kurs için kayıt yaptırabilir.

Gerekli Belgeler:

*KKTC Kimlik Kartı fotokopisi (aslı ibraz edilmek sureti ile),

*Lise veya lise üstü diploma fotokopisi (aslı ibraz edilmek sureti ile),

*Polis Genel Müdürlüğünden alınan ve taksirli suçlar hariç bir yıldan fazla hapis veya yüz kızartıcı suçlardan mahkûm olunmadığını gösteren sabıka sicil kayıt belgesi ve

*3 adet resim.

Ayrıca, kursa kayıt yaptıracak adayların, yabancı diller için yapılacak “Yabancı Dil Yeterlilik Sınavı”nda başarılı olmaları gerekiyor.

Adayların en geç 10 Ocak 2019 tarihini mesai saatleri dâhilinde Turizm Tanıtma ve Pazarlama Dairesi Eğitim Şubesine başvurmaları gerekiyor.

Not: Kurs müfredatı tüm dillerde Türkçe olarak yürütülecek olup kurs bitimindeki sınav da Türkçe olarak yapılacak. Bu yüzden kursa başvuracakların iyi derecede Türkçe bilmeleri gerekiyor.

Detaylı bilgi ve müracaat için:

İletişim: +90 392 227 81 53 / +90 392 228 18 09 / +90 392 228 96 29 (131-134)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x