Reklam
  • Reklam
KKTC ilk defa katıldı..

KKTC ilk defa katıldı..

Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Cidde'de Islam Kalkınma Bankası Grubu'nun düzenlediği 42.ci Yıllık Genel kurulu toplantısında Hazine Bakanları oturumuna katıldı.

Reklam
18 Mayıs 2017 - 11:35
Reklam

 

İslam İşbirliği Teşkilatı üye ülkelerinin Hazine bakanlarının iştirak ettiği ve Türkiye Cumhuriyetinin Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in katıldığı toplantıda, KKTC tarihinde ilk kez temsil edildi.

Oturum gündemini Gençlerin Ekonomiye katılımı ve gelişmekte olan ülkelerin konusunun belirlediği genel kurulda KKTC Ekonomi ve Enerji bakanlığı heyetinde, KKTC Kalkınma Bankası Genel Müdür Ercan İbrahimoğlu, KKTC Kalkınma Bankası Yönetim Kurulu Asbaşkan Nevzat Nevzat, Ekonomi ve Enerji Bakanı Özel Kalem Müdürü Hurşide Baybora ile KOBİGEM Direktörü Ebru Kaptan Sertoğlu bulunuyor.

ATUN İSLAM KALKINMA BANKASI ÖZEL SEKTÖR DESTEK KURUMU CEO'SU ABOODİ İLE GÖRÜŞTÜ
Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Cidde'deki temasları dahilinde İslam Kalkınma Bankası Özel Sektör Destek Kurumu CEO'su Khaled M. Al-Aboodi ile görüştü.

Atun, KKTC'de özel sektör alanında yenilikçi KOBİ programlarının daha geniş bir alanda desteklenmesi için; İslam Kalkınma Bankası tarafından KKTC Kalkınma bankasına yatırım kaynağı fonu sağlanması için girişim başlattı.

İslam kalkınma bankasının tüm özel sektör programlarını ülkemize getirilmesi için Al-Aboodi ile fikir alışverişinde bulunan Atun, özel sektördeki yenilikçi projelerin hayata geçmesi yönünde destek verileceğini belirtti.  

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaner Şirketler Grubu, münhal açtı!..
Kaner Şirketler Grubu, münhal açtı!..
Kredo Muhasebe ve Danışmalık Şirketi, münhal açtı!..
Kredo Muhasebe ve Danışmalık Şirketi, münhal açtı!..