Reklam
  • Reklam
KKTC ekonomisi ve vatandaş için Sterlin depremi!
Reklam

KKTC ekonomisi ve vatandaş için Sterlin depremi!

Türkiye'de YSK yerel seçimleri iptal etti, kurun ateşi yükseldi. Sterlin 8 lirayı aştı. Döviz borcu olanlar için zor bir dönem başlıyor.

Reklam
07 Mayıs 2019 - 09:12 - Güncelleme: 07 Mayıs 2019 - 09:42
Reklam

"Döviz geliriniz yoksa, döviz borçlanmayın" uyarısı yüzlerce kez tekrarlansa da, maalesef bu tablo KKTC gerçeklerinden biri. Dövizle borçlanan, mevcut ödemeleri olan çok sayıda bireysel tüketici ve şirket var. 

İşte onlar için kötü bir dönem başladı. Son günlerde Trump'ın açıklamalarıyla tansiyonu yükselen döviz, bu kez YSK'dan gelen haberle 2019'un rekorunu tazeledi. 

YSK "İstanbul seçimleri iptal" dedi, KKTC ekonomisinin en sık kullanılan döviz cinsi Sterlin 8 lirayı aştı. 

Şu sıralar Sterlin kuru 8 lira 06 kuruş olarak işlem görüyor. 

Sterlinle kira, ev taksidi, otomobil taksidi ödeyenler veya farklı döviz borçları olanlar için zor bir dönemin işareti bu. 

Çünkü Türk Lirası'ndaki değer kaybı için "daha fazlası olmaz" yorumu yapılamıyor. Avrupa kanadından gelen seçim yorumları, ekonomi örgütlerinin değerlendirmeleri kurdaki yükselişin devam edebileceği nitelikte. 

İşte bu yüksek kur ve yüksek tansiyon karşısında tepki sesleri yükselmeye başladı. Özellikle sosyal medyada döviz mağdurlarının "kur" paylaşımları dikkat çekiyor. 

Fakat her çalkantıda olduğu gibi, burada da yapılması gereken bir şey var, suyun durulmasını beklemek. Panikle hareket eden, kaybeder...

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x