Reklam
  • Reklam
KKTC’den İngiltere’ye başsağlığı..

KKTC'den İngiltere'ye başsağlığı..

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, İngiltere’de meydana gelen patlama sırasında hayatını kaybedenler için, İngiliz halkına başsağlığı diledi.

Reklam
23 Mayıs 2017 - 19:03
Reklam

 

Cumhurbaşkanlığı basın bürosunun açıklamasına göre, Akıncı mesajında, şahsı ve Kıbrıs Türk halkında derin üzüntüye neden olan terör saldırısı nedeniyle İngiliz halkının acısını paylaştıklarını vurguladı.

 

“Teröre karşı uluslararası ölçekte kararlı ve istikrarlı mücadele şart”

 

Cumhurbaşkanı Akıncı’nın mesajı şöyle:
“İngiltere’nin Manchester kentinde yer alan konserde meydana gelen patlama sonrası 22 kişinin hayatını kaybetmesi ve 59 kişinin yaralanması bizleri derinden üzmüştür. İngiliz halkının bu büyük acısını yürekten paylaşıyoruz.

Gerek Manchester’de, gerekse de dünyanın başka bir yerinde meydana gelen terör olayları kabul edilemez bir olgudur. 22 masum insanın hayatını kaybetmesi, şahsım ve Kıbrıs Türk halkında derin üzüntüye neden olmuştur. Teröre karşı uluslararası ölçekte kararlı ve istikrarlı mücadele şarttır.”

 

Ertuğruloğlu taziyelerini Johnson'a iletti

Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, İngiltere'deki terör saldırısını kınadı.

Bakanlık açıklamasına göre, Ertuğruloğlu, İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson'a taziyelerini iletti.

Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu, İngiltere'nin Manchester kentinde bir konser alanında gerçekleştirilen ve 22 kişinin hayatını kaybetmesi, en az 59 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan saldırıyı kınadığını vurguladı.

Ertuğruloğlu, terörün bir insanlık suçu olduğunu belirterek, İngiliz halkının acısını paylaştığını kaydetti.

 

Atalay: Britanya halkının acısını paylaşıyoruz

Din İşleri Başkanlığı, İngiltere’deki terör saldırısı nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, “camia adına Britanya halkının acısını paylaştığını” açıkladı.

Din İşleri Başkanı Talip Atalay imzasıyla yayımlanan mesajda, olaydan duyulan üzüntü vurgulanarak Kuran-ı Kerim’de bir masumun öldürülmesi, tüm insanlığın öldürülmesiyle eşdeğerken, bu olaya İslam adının karıştırılmasının acı olduğu ifade edildi.

http://www.ekonomikibris.com

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürlüğünden yeni karar!..
Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürlüğünden yeni karar!..
Özmerhan Group, münhal açtı!..
Özmerhan Group, münhal açtı!..