Reklam
  • Reklam
KKTC’den Dubai Gulfood Fuarı’nda yerimizi arttırın talebi!

KKTC’den Dubai Gulfood Fuarı’nda yerimizi arttırın talebi!

KKTC’den 11 gıda üreticisinin katıldığı dünyanın en önemi üç gıda fuarlarından biri olan Dubai’de yer alan Gulfood Gıda ve İçecek Fuarı’nda KKTC’den şirketlere ayrılan alanın büyültülmesi talep edildi.

Reklam
03 Mart 2017 - 09:56
Reklam

Kıbrıs Türk üreticileri adına koordinatörlük görevini yürüten Kıbrıs Türk Sanayi Odası’ndan (KTSO) verilen bilgiye göre, bugün sona erecek olan fuarı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun da ziyaret etti.

KTSO Fuarlar Koordinatörü Çağlar Türk, Ekonomi Bakanı Sunat Atun’la fuarda yaptıkları görüşmede KKTC şirketlerine ayrılan yerin daha da genişletilmesi için gerekli başvuruların yapıldığını söyledi.

Fuar stant organizasyon ve koordinasyonu KTSO tarafından yapıldı, 120 metrekarelik stant alanında hellim ve süt ürünleri ağırlıklı olmak üzere, dondurma, donmuş hamur ürünleri, kahve helva ve tahın gibi ürünler de yer aldı.

Fuara Akgöl Sütçülük Gıda ve Paketleme Sanayi Ltd., Onan S.Ü. Frozen Foods Ltd. (Maestro), Altındemir İthalat ve İhracat Şti.

Ltd. (Defne Helva), Koop Süt Ltd., Mardo (Mar-şıl Dondurmaları) Ltd., Özlem – Akay Süt Mamülleri Ltd., Avunduk Süt Ürünleri Ltd., Gircon Ltd. (Girne Con Kahve), Kırmızıgil Trading Ltd., Helvasan Ltd., Gülgün Süt Mamülleri Ltd katıldı.

Dubai’deki Gulfood Gıda ve İçecek Fuarı’na bu yıl, 120 bin metre karelik alanda 150 ülkeden 5 binin üzerinde katılım oldu. Fuarı 150 bin civarında profesyonelin ziyaret ettiği kaydedildi.

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Askeri kantinlere de zam!..
Askeri kantinlere de zam!..
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 20 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 20 Eylül 2018