Reklam
  • Reklam
KKTC’deki FETÖ yapılanması için çarpıcı iddia!

KKTC'deki FETÖ yapılanması için çarpıcı iddia!

Türkiye Maarif Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Cem Zorlu FETÖ okullarının devrine ilişkin Anadolu Ajansı’na yaptığı açıklamada “KKTC’de FETÖ okulu” konusunda çok net konuştu. İşte detaylar…

Reklam
21 Ocak 2017 - 11:24
Reklam

 KKTC’de “Eğitimde FETÖ yapılanması” açıklaması ile dikkat çeken Türkiye Maarif Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Cem Zorlu, “yurtlardaki yapılanmalara” dikkat çekti. KKTC hükümetinin de isim isim gelişmelerle ilgili bilgilendirildiğini söyleyen Zorlu, “Sorumluların bir kısmı KKTC’yi terk etti, bazı öğrenciler evlere dağıtıldı. Biz de KKTC yönetimi de her şeyi biliyor” dedi

 “FETÖ KKTC’DE DE ÖRGÜTLÜ”: Zorlu: Bu örgüt ‘eğitim yapıyoruz, öğrencilere yardım ediyoruz’ gibi masum taleplerle pek çok ülkeye sızdıkları, örgütlendiği gibi KKTC’ye de sızıp örgütlendiler. KKTC yetkilileri de bu hain ve sinsi örgütün gerçek yüzünü 15 Temmuz sonrasında gördü ve gerekli çalışmalara başladı

 “KKTC DEVLETİ BİLİYOR”: Zorlu: KKTC Başbakanı Hüseyin Özgürgün ile KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova FETÖ’nün KKTC’deki faaliyetleri ile ilgili olarak bilgilendirildi. KKTC yöneticileri bu konu ile ilgili açıklamalarda ve girişimlerde bulundular. Yurt konusunda da KKTC’li yetkililerin haberdar olduğunu sanıyorum dedi.

FETÖ okullarının devrine ilişkin geçen hafta Anadolu Ajansı’na yaptığı açıklamada “KKTC’de FETÖ okulu” vurgusu yapan Türkiye Maarif Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Cem Zorlu; FETÖ’nün KKTC’ye de sızdığını ve örgütlendiğini, KKTC yetkililerinin de durumdan haberdar olduğunu açıkladı.

Prof. Dr Zorlu; KKTC’de FETÖ’ye ait bir okulun olmadığını bildiklerini ancak FETÖ’nün yapılanması içinde önemli bir yeri olan öğrenci yurtları için aynı şeyi söyleyemeyeceklerini kaydetti.

“FETÖ yurdundaki öğrenciler evlere dağıtıldı”

Prof. Dr. Zorlu, “KKTC’de farklı kapasite de çok sayıda FETÖ’ye ait yurtlar olduğu ancak Türkiye’de yaşanan 15 Temmuz darbe girişiminden sonra bu yurtların FETÖ mensuplarınca kapatıldığı, öğrencilerin ise evlere dağıtıldığı, sorumlularının önemli ölçüde adayı terk ettiği ifade ediliyor” dedi.

Cem Zorlu, KKTC’de genel durumun böyle olmasına rağmen bu öğrencilerden bir kısmının FETÖ mensubu bir iş adamına ait bir yurt binasında ağırlanmaya devam ettiğini söyledi, “bu durumdan da KKTC’li yetkililerin haberdar olduğunu sanıyorum” diye konuştu.

 “FETÖ KKTC’ye sızdı”

Zorlu: Bu örgüt “eğitim yapıyoruz, öğrencilere yardım ediyoruz” gibi masum taleplerle pek çok ülkeye sızdıkları, örgütlendiği gibi KKTC’ye de sızıp örgütlendiler. Pek çok kişi gibi KKTC yetkilileri de bu hain ve sinsi örgütün gerçek yüzünü 15 Temmuz sonrasında gördüler ve gerekli çalışmalara başladılar. Çünkü bu sinsi terör örgütü sadece Türkiye ve KKTC’nin değil tüm insanlığın ortak düşmanıdır.

 “Başbakan ve Eğitim Bakanı bilgilendirildi”

Zorlu: Biz hem Türkiye Maarif yetkilileri olarak hem de Devletimizin yöneticileri FETÖ’nün ülkenizdeki faaliyetleri ile ilgili olarak bilgilendirildi. Bu belanın defedileceği konusunda pek çok görüşme gerçekleştirildi. Yöneticileriniz de bu konu ile ilgili olarak önemli ve bizim için çok değerli olan açıklamalarda ve girişimlerde bulundular. Konu ile ilgili olan arkadaşlarımız KKTC Başbakanı Sayın Hüseyin Özgürgün’ü ve KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Sayın Özdemir Berova’yı ziyaret ederek çalışmalarımız hakkında kendilerini bilgilendirdiler.

 “Eğitim Bakanlığı ile ortak projeler üretebileceğimizi gördük”

Zorlu:  Türkiye Maarif Vakfı’nın KKTC’de neler yapabileceği, KKTC’nin eğitim faaliyetlerine ne tür katkılar sağlayabileceği konusunda fikir alışverişi yapıldı. Görüşmelerimiz hala devam ediyor. KKTC Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile birlikte pek çok alanda ortak projeler üretebileceğimizi gördük. Başlayan bazı projelere katkı sunabileceğimizi gördük. İnşallah bu ortak gayretlerin olumlu neticelerine yakında hep birlikte şahit olabileceğiz.

 “Elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz”

Zorlu: Biz KKTC’lilerin bir kardeş kuruluşları olarak kendilerine, özellikle eğitim alanında FETÖ’nün en küçük bir izinin ve etkisinin kalmaması için elimizden gelen her türlü destek ve katkıyı vermeye devam edeceğiz.

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kredo Muhasebe ve Danışmalık Şirketi, münhal açtı!..
Kredo Muhasebe ve Danışmalık Şirketi, münhal açtı!..
Bakanlar Kurulundan Kararname!..
Bakanlar Kurulundan Kararname!..