Reklam
  • Reklam
KKTC’de vatandaşlık krizi sürüyor. 40 vatandaşlığın iptali...

KKTC'de vatandaşlık krizi sürüyor. 40 vatandaşlığın iptali gündemde..

KKTC vatandaşlık tartışmasının içinde. 18 vatandaşlığın iptalinin ardından, şimdi gözler 40 isimde. İddiaya göre 40 kişi, yasadışı olarak vatandaşlık aldı.

Reklam
28 Ekim 2016 - 11:33
Reklam

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP), hükümetin koşullu verdiği 40 vatandaşlığı daha, yasadışı olduğu iddiasıyla yargıya taşıdı.

Daha önceki başvurusuyla 18 kişinin koşullu vatandaşlık almasının iptalini sağlayan CTP, 40 yeni vatandaşlığın daha koşullu verildiğini tespit ederek Yüksek İdare Mahkemesi’ne (YİM) başvurduğunu duyurdu.

CTP’den verilen bilgiye göre, Genel Başkan Mehmet Ali Talat, bu sabah koşullu vatandaşlıkların iptali için yeniden mahkemeye gittiklerini, hükümetin ısrarla yasadışı icraatlarına devam ettiğini savundu.

Hükümetin yasaya aykırı uygulamalarına artık bir son vermesi gerektiğini kaydeden Talat, aksi takdirde mahkemeye başvurmaya devam edeceklerini belirtti.

“HÜKÜMET YASALARA UYMUYOR”

Hukukun üstünlüğünün olduğu bir ülkede yaşamak istediklerinin altını çizen CTP Genel Başkanı Mehmet Ali Talat, “Ülkeyi babasının malı gibi yöneten bu azınlık hükümetine artık tahammülümüz kalmadı. Sadece bizim değil Kıbrıs Türk halkının da kalmadı” ifadelerini kullandı.

UBP-DP hükümetinin gün aşırı yasalara aykırı kararlarının ortaya çıktığını iddia eden Talat, hükümetin duyarlılık göstermesi halinde ülke olarak daha iyi bir yere gidilebileceğini söyledi.

“Hükümetin kendi siyasi görüşüne göre kararlar alabileceğini ve CTP’nin de buna itiraz hakkının olduğunu” ifade eden Talat, yapılan uygulamaların yasalara tamamen aykırı olduğunu iddia etti.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ethfinex'ten yeni içerik tokenleri!..
Ethfinex'ten yeni içerik tokenleri!..
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 24 Eylül 2018
1 sterlin ne kadar? Güncel döviz kurları - 24 Eylül 2018