Reklam
  • Reklam
KKTC’de organik tarım projesi!

KKTC'de organik tarım projesi!

KKTC’de tüketicilerin organik ürünler, gıda güvenliği, sağlıklı beslenme gibi konularda farkındalığının ve bilincinin artırılması çalışmaları sürüyor. İşte detaylar...

Reklam
12 Nisan 2017 - 10:34
Reklam

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı Tarım Dairesi Müdürlüğü ile Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nin birlikte yürüttüğü Organik Tarım Projesi kapsamında düzenlediği eğitimler Mehmetçik Köyü’nde başlıyor.

Eğitimlerle, ülkede organik bitkisel ve hayvansal üretimin geliştirilmesi, organik tarım yapan üreticilerin desteklenmesi, çiftçilerin doğa dostu ve sürdürülebilir tarımsal üretim yöntemleri konusunda bilgi ve beceri kapasitelerinin geliştirilmesi, seralarda organik üretimin geliştirilmesi, organik ürünler konusunda tüketici tercihlerinin saptanması, hedef odaklı organik ürünlerin geliştirilmesi hedefleniyor.

Eğitimlerle ayrıca KKTC’nin organik ürün ihracat kapasitesinin artırılması, KKTC’deki tüketicilerin organik ürünler, gıda güvenliği, sağlıklı beslenme gibi konularda farkındalığının ve bilincinin artırılması çalışmaları yapılmasını amaçlıyor.Eğitimler 13 Nisan Perşembe Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı Toplantı Salonu’nda devam edecek.

 

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kredo Muhasebe ve Danışmalık Şirketi, münhal açtı!..
Kredo Muhasebe ve Danışmalık Şirketi, münhal açtı!..
Bakanlar Kurulundan Kararname!..
Bakanlar Kurulundan Kararname!..